camp counselor

 

Camp Counselor to "po naszemu" po prostu wychowawca, instruktor. Jest to idealna opcja dla tych, którzy lubią i mają potwierdzone doświadczenie pracy z dziecmi, a poza tym bardzo dobrze posługują sie językiem angielskim i nie boją się wyzwania jakim jest praca w międzynarodowym środowisku. Counselor to osoba odpowiedzialna, komunikatywna i nie bojąca się stawiać czoła róznym wyzwaniom.
WAŻNE: nie trzeba byc studentem aby skorzystac z tego typu programu; po ukończeniu pracy uczestnik nie może jednak podjąc się innej pracy i jego wyjazd dobiega końca (Support Staff nie podlega pod ten warunek).

 

praca
Camp Counselor, krótko mówiąc, pełni rolę opiekuna/ instruktora na "Campie". Praca jest czasochłonna, wymagająca ale satysfakcjonująca! Do obowiązków opiekuna oprócz  troski o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, należy również organizacja ich czasu wolnego, poprzez wprowadzanie przeróżnych zajęc sportowych i manualnych (tenis, jazda konna, taniec, plastyka, garncarstwo itp. Ważne są posiadane umiejętności).
Na większości obozów obowiązują: zakaz palenia, zakaz spożywania alkoholu oraz zażywania środków odurzających oraz zakaz opuszczania obozu w określonych godzinach nocnych.
Przed rozpoczęciem jakichkolwiek zajęc z dziecmi, każdy Counselor przechodzi specjalne szkolenie, po którym czuje się o wiele pewniej niż w czasie, kiedy dopiero decydował się na wyjazd na "Campa".
Niebywałą zaletą pracy jako Counselor jest możliwośc podniesienia poziomu języka angielskiego (przebywanie w środowisku anglojęzycznym praktycznie 24h na dobę) oraz zdobycia doświadczenia w satysfakcjonującej pracy z dziećmi.

 

wynagrodzenie

1500 USD za okres 9 tygodni (6 dni w tygodniu). Za każdy dodatkowy dzień pracy 30 USD.

 

zakwaterowanie i wyżywienie

W ramach programu uczestnicy mają zpaewnione zakwaterowanie i wyżywienie - ZA DARMO!
Większośc Camp Counselor mieszka razem z dziećmi w kilkuosobowych pokojach czy domkach. Zazwyczaj dziewczyny i chłopcy mieszkają oddzielnie i tak samo są przydzielani opiekunowie.
Brak opłat za "living expenses" jest dużą oszczędnością, z którą rzadko kiedy można się spotkać na pogramie Work and Travel USA.

 

przywileje i atuty

 

większość "Campów" udostępnia dostęp do internetu za darmo

 

udostępniona do korzystania (w czasie wolnym, za zgodą dyrektora obozu)  infrastruktura  ośrodka (basen, kort tenisowy, siłownia, boiska).

 

otrzymanie referencji, które na pewno wzbogacą CV

 

podniesienie znajomości języka angielskiego dzieki przebywaniu w środowisku anglojęzycznym

 

warunki uczestnictwa

 

NIE TRZEBA być studentem!

 

wiek 19-30 lat

 

angielski na bardzo wysokim poziomie (min. FCE) 

 

udokumentowane doświadczenie w pracy z dziecmi lub wysoki stopień (instruktor) umiejętności w dziedzinach, w których można uczyc dzieci (np. pływanie, jazda konno, tenis itp.)

 

dyspozycyjnośc do wyjazdu między 25 maja a 25 czerwca

 

dyspozycyjnośc do pracy minimum 9 tygodni