opcje wyjazdów

 

W wyniku współpracy z SWCA and Australia Alive proponujemy Wam nie jeden, a kilka wariantów wyjazdu do Australii! Liczymy, że oferta spotka się z Waszym uznaniem i każdy znajdzie opcję odpowiadającą preferencjom. Jeśli nasza oferta nie przewiduje wariantu zgodnego z Waszymi oczekiwaniami, podzielcie się z nami swoimi uwagami, a opracujemy dla Was indywidualny produkt dostosowany do potrzeb. Wypełnijcie i odeślijcie na info@stany.pl Kartę Preferencji. Skontaktujemy się z Wami w celu przedstawienia indywidualnej oferty.

 

karta preferencji >>

 

Study & Work Australia - program trwający od trzech miesięcy do dwóch lat umożliwiający rozpoczęcie nauki w wybranej placówce edukacyjnej (szkoły językowe, college's, uniwersytety) i podjęcie legalnej pracy w wymiarze 20 godzin tygodniowo podczas trwania nauki oraz w pełnym wymiarze podczas wakacji. Program można zbudować samodzielnie wg. indywidualnych potrzeb. Można np. połączyć naukę języka angielskiego (o dowolnej długości) ze szkołą o wybranym profilu. Praca oferowana jest najczęściej w branży turystycznej, ale nie tylko. Poszukując pracy w Australii Uczestnik może polegać na własnych kontaktach, z przydatnych namiarów, które przekazujemy klientom lub może skorzystać z pomocy i doradztwa biura na miejscu w Australii (klienci mają dostęp do urządzeń biurowych, Internetu, a także możliwość skorzystania z cennych wskazówek pracowników biura o tym gdzie i jak najlepiej szukać pracy).
Uczestnicy samodzielnie zazwyczaj znajdują pracę w ciagu 2-3 tygodni od przyjazdu,  czasami szybciej. Wszystko zależy od Uczestnika, im wyższe kwalifikacje Uczestnika (poziom języka angielskiego, doświadczenie zawodowe, komunikatywność), tym lepsze szanse na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy pracy w krótkim terminie. Ważne jest nastawienie- należy być elastycznym, pozytywnie nastawionym i komunikatywnym!

 

Hospitality Work Experience Australia - projekt realizowany w okresie: 6, 9, 12, 24 miesięcy, skierowany głównie do osób planujących wzbogacić wiedzę, znajomość języka angielskiego i doświadczenie zawodowe w branży hotelarskiej. Program umożliwia podjęcie nauki w wybranej placówce edukacyjnej w celu rozwinięcia zdolności lingwistycznych z naciskiem na "praktyczne" zastosowanie języka angielskiego w branży. Kurs kończy się egzaminem IELTS rozpoznawalnym na całym świecie. Podczas trwania nauki Uczestnik może podjąć pracę w wymiarze 20 godzin tygodniowo. Praca na stanowiskach "entry level" dostępna jest w prestiżowych cztero-/ pięciogwiazdkowych hotelach, resortach turystycznych lub restauracjach. Uczestnik otrzymuje zatrudnienie w departamentach: Food and Beverage, Housekeeping, Cookery, Events oraz Front Office w zależności od dostępności ofert i kwalifikacji, które oceniane są na miejscu przez pracowników SWCA and Australia Alive lub bezpośrednio przez pracodawcę. Jeśli Uczestnik jest zdecydowany na dodatkowy kurs lub naukę, wówczas w przerwach od nauki (pomiędzy kursami/ semestrami) może podjąć pracę w pełnym wymiarze godzinowym przez okres 2 miesięcy.
Koszt programu zależy od wybranego kursu.

 

Seasonal Study & Work Australia - program skierowany do osób, które pragną spędzić w Australii przynajmniej 3 miesiące np. wakacyjne. W ciągu trzech miesięcy Uczestnik realizuje kurs "English For Work Purposes" oraz podejmuje pracę sezonową. Kurs można zakończyć egzaminem IELTS, który jest rozpoznawany na całym świecie. Z uwagi na krótki czas trwania programu, pracę można realizować w wymiarze 20 godzin tygodniowo. Uczestnik może sam szukać zatrudnienia lub korzystać z usług biura SWCA and Australia Alive.
Program 12 tyg to koszt A$ 3200. Na miejscu pomagamy w znalezieniu sezonowej pracy.

 

Extended Seasonal Study & Work Australia - przedłużenie Seasonal Study & Work Australia. Po trzech miesiącach nauki "English For Work Purposes" oraz pracy w wymiarze 20 godzin tygodniowo, Uczestnik spędza jedno lub dwumiesięczne wakacje, podczas których może pracować w pełnym wymiarze godzin (nie tylko w branży turystycznej). Po upływie przerwy Uczestnik ponownie podejmuje naukę w wybranej placówce edukacyjnej. Wariant EXTENDED umożliwia ubieganie się o dwuletnią wizę studencką, jednak warunkiem utrzymania jej statusu jest zapisanie się przed wyjazdem na dodatkowy kurs edukacyjny lub studia i kontynuowanie nauki po zakończeniu przerwy wakacyjnej.
Płatności mogą być rozłożone w ratach. Przed wyjazdem należy uiścić opłatę za pierwszą część programu, reszta przed rozpoczęciem drugiej ścieżki.
Koszt zależy od wybranego kursu.

UWAGA: Warto skorzystać z wariantu EXTENDED. Przede wszystkim łatwiej jest szukać pracy, jeżeli praca ma trwać więcej niż 6 miesięcy. Uczestnik zaoszczędzi również koszty z tytułu "placement fee". Jeżeli po upływie trzech miesięcy uczestnik będzie nadal kontynuował pracę u tego samego pracodawcy, nie pobierana będzie już kolejna opłata za "placement". Jeżeli zaistnieje potrzeba zmiany pracy, Uczestnik będzie musiał zaplacić tylko A$ 300.
Programy 3 miesięczne są przeznaczone głównie dla osób z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego i międzynarodowym doświadczeniem pracy najlepiej w branżach: turystyka, hotelarstwo, gastronomia.
Przykładowe warianty z długą przerwą wakacyjną:
A/ 3 miesiące języka angielskiego "General English" - przerwa w nauce - 3 miesiące języka angielskiego (Cambridge, IELTS) - przerwa w nauce - nauka w Business College.
B/ 1 lub 6 miesięcy języka angielskiego - przerwa w nauce - nauka w Business College.

 

Diploma in Hotel Industry + Placement Australia - projekt skierowany głównie do osób znających język angielski, posiadających wykształcenie i/lub doświadczenie pracy w hotelarstwie. Program trwa od roku do dwóch lat i umożliwia pogłębienie wiedzy oraz zdobycie cennej praktyki i dyplomu z zakresu hotelarstwa. Uczestnik realizuje naukę w wybranej placówce edukacyjnej na kursie związanym z branżą, a jednocześnie w wymiarze 20 godzin tygodniowo wzbogaca się o praktykę zawodową pracując w hotelu lub resorcie turystycznym. W trakcie wakacji między semestrami, jest możliwość podjęcia pracy na pełen etat. Praca rozpoczyna się od pozycji typu "entry level" w podstawowych departamentach hotelu (Food and Beverage, Housekeeping, Front Office etc.). W miarę upływu czasu oraz uwzględniając kwalifikacje i postępy Uczestnika, może nastąpić rotacja i/ lub przejście do kolejnych departamentów. Uczestnicząc w programie uczestnik dowie się w teorii i praktyce jak sprawnie organizować pracę poszczególnych departamentów hotelu, jak profesjonalnie świadczyć usługi hotelarskie, jakie narzędzia marketingu stosować w celu lokalnego promowania obiektu, jak odnieść sukces w branży etc. Po ukończeniu nauki można otrzymać stosowny dyplom.
Koszt programu zależy od wybranego kursu + A$ 900 "placement fee".

 

Au Pair Australia - program trwający od trzech miesięcy do dwóch lat, przeznaczony dla osób, które posiadają wykształcenie lub doświadczenie pracy w opiece nad dziećmi oraz dobrą znajomość języka angielskiego. W trakcie trwania programu Uczestnik realizuje naukę w wybranej placówce edukacyjnej, a jednocześnie opiekuje się dziećmi w wymiarze 20 godzin tygodniowo. W trakcie przerw wakacyjnych Uczestnik może podjąć pracę w pełnym wymiarze godzin. Osoby zainteresowane tą opcją programu muszą przedstawić stosowne referencje pracy oraz zaświadczenie o niekaralności. Poziom znajomości języka angielskiego kandydatów musi być zaawansowany, komunikatywność wysoka, Uczestnik musi być odpowiedzialny, dojrzały emocjonalnie, kreatywny, a przede wszystkim musi lubić dzieci.
Koszt programu zależy od wybranego kursu + A$ 500 "placement fee".