o programie
 
zgłoszenia na rok szkolny 2017/18 przyjmujemy max. do 30.03 (aplikacje do 15.04)
 

Głównym organizatorem programu High School USA jest amerykańska fundacja Council on International Educational Exchange (CIEE) specjalizująca się od lat w nadzorowaniu przedsięwzięć w zakresie młodzieżowej wymiany międzynarodowej. Organizacja CIEE autoryzowana jest przez rząd USA do zapewnienia promesy wizowej DS2019, na podstawie, której Uczestnik ubiega się o wizę J-1 w Ambasadzie Amerykańskiej w Polsce.

 

Ideą edukacyjnego programu High School USA jest umożliwienie uczniom w wieku 15-18 lat podjęcia nauki w amerykańskich szkołach średnich. Uczestnik może rozpocząć naukę w trybie semestralnym (5 miesięcy) lub rocznym (10 miesięcy). Rok szkolny w USA, w zależności od stanu, rozpoczyna się w sierpniu/wrześniu i trwa do maja/czerwca. Istnieje również możliwość przystąpienia do programu semestralnego w styczniu/lutym.

Podczas trwania programu Uczestnik zakwaterowany jest u amerykańskich rodzin starannie wyselekcjonowanych przez pracowników CIEE na podstawie licznych rozmów kwalifikacyjnych oraz testów. CIEE zapewnia profesjonalną opiekę oraz doradztwo lokalnych koordynatorów nad każdym Uczestnikiem do momentu zakończenia programu.

 

warunki udziału
Wiek 15-18,5 lat. Kandydat nie może ukończyć w USA 19 roku życia,
Status ucznia szkoły gimnazjalnej i licealnej,
Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, potwierdzona minimum trzyletnią nauką oraz wynikami testu kwalifikacyjnego przeprowadzonego z przedstawicielami BTC (ELTiS Test),
Przedstawienie świadectw szkolnych z trzech ostatnich lat nauki,
Średnia ocen na poziomie minimum 3.5,
Świadome podjęcie decyzji o uczestnictwie w programie, przy zgodzie i wsparciu obojga rodziców lub opiekunów prawnych oraz aprobacie nauczycieli,
Osobowość ucznia: dojrzałość, odpowiedzialność, wysoka kultura i komunikatywność,
 Dostarczenie prawidłowo i starannie wypełnionych dokumentów,
Warunek udziału: Uczeń nie brał poprzednio udziału w podobnym programie, którego podstawą była wiza J-1 lub F-1.

 

ciee jako organizator gwarantuje

Promesę wizową DS2019,
Ubezpieczenie zdrowotne AETNA, od nieszczęśliwych wypadków i utraty bagażu,
Serwis SEVIS monitorujący przepływ oraz pobyt Uczestników programu w USA,
Przydział do wyselekcjonowanej amerykańskiej szkoły średniej oraz amerykańskiej rodziny goszczącej,
Materiały dotyczące programu i ubezpieczenia,
Szkolenie organizowane w Nowym Jorku lub San Francisco,
24 godzinna opiekę i nadzór podczas trwania programu,
Pomoc Lokalnego Koordynatora CIEE.

 

niezliczone korzyści
Potraktuj udział w programie jako niezastąpione źródło wiedzy i jedyną w swoim rodzaju niezapomnianą przygodę. Pomyśl jak wiele korzyści zdobędziesz w ciągu jednego roku nauki w USA!! Przedstawiamy Ci kilka najważniejszych powodów, dla których program High School USA spełni Twoje oczekiwania i marzenia:

Stworzenie niezastąpionych warunków rozwoju lingwistycznegorozpoczniesz naukę w amerykańskiej szkole i codzienne będziesz funkcjonował w warunkach anglojęzycznych. Poznasz też zupełnie inny system nauczania! Po powrocie do Polski pochwalisz się rówieśnikom, rodzinie i nauczycielom zdecydowanie wyższym poziomem angielskiego, płynnością wymowy i słownictwem, jakiego nie poznasz na standardowych zajęciach w polskiej szkole.
Możliwość poznania w pełni zwyczajów amerykańskichstaniesz się częścią amerykańskiej rodziny i pozostaniesz w niej przez 10 (lub 5) miesięcy. Przez ten czas zapewne zaobserwujesz wiele interesujących, czasem nietypowych, dziwnych różnic w życiu codziennym. Będzie to dla Ciebie niezapomniane przeżycie, które na długo zapadnie w Twojej pamięci, ale nauczy też tolerancji i akceptacji.
Uczestniczenie w "American Lifestyle"będziesz czerpał korzyści z amerykańskiej kultury i poznasz ją od podszewki...... dotychczas miałeś dostęp do niej jedynie w postaci przekazu telewizyjnego.
Odkrycie interesujących zakątków Ameryki Twoja amerykańska rodzina będzie starała się pokazać Ci swoją miejscowość, a może i inne rejony, jeśli zapytasz ... opowiedzą ci o ciekawostkach, historii itp. Musisz wiedzieć, że Amerykanie są nad wymiar dumni ze swojego kraju. Twoje zainteresowanie sprawi im wielką radość i zostanie docenione – będą chcieli pokazać Ci więcej!!
Nawiązanie licznych przyjaźni w Twojej nowej szkole poznasz wielu rówieśników, z którymi warto nawiązać dobre relacje. Takie znajomości potrafią przetrwać lata!! Nasi Uczestnicy po latach odwiedzają swoje Host Rodziny.
Niezapomniana przygoda łącząca naukę z zabawą poprzez program High School USA podniesiesz swoje kwalifikacje, osiągniesz wyższy stopień znajomości języka angielskiego, rozwiniesz zainteresowania, a wszystko to otrzymasz w rok, który spędzisz w przyjaznej atmosferze zapewnionej przez amerykańską rodzinę oraz szkołę.