podróże po usa

 

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się do USA lub myślisz nad kolejną podróżą, ponieważ czujesz niedosyt turystycznych atrakcji, znalazłeś się we właściwym miejscu! Ten dział przeznaczony jest właśnie dla Ciebie!

 

Wschodnie wybrzeże

Stany Centralne

Zachodnie wybrzeże

 

 

Szukasz inspiracji? Nie wiesz jakie miejsca w USA warto odwiedzić? Zobacz jakie trasy wycieczek proponują nasi Uczestnicy - zwycięscy najnowszego konkursu na Facebooku - "dream trip"

 

* praca Krzysztofa H. [pobierz]

* praca Joanna M. [pobierz]

* praca Ani [pobierz]

* praca Vanite [pobierz]

* praca Marcina R. [pobierz]

* praca Weroniki A [pobierz]

 

Zwycięscom gratulujemy! Wszystkim Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zapraszamy do kolenych!

 

 

TRAVELINKI  - wejdź, zobacz, warto!

 

Kilka faktów:
Język używany: angielski, hiszpański
Stolica: Waszyngton
Ustrój polityczny: republika federalna
Powierzchnia całkowita: 9 631 418 km2
Liczba ludności: 303 753 000
Gęstość zaludnienia: 31 osób/ km2
Niepodległość: 4 lipca 1776
Dominująca religia: protestantyzm (52%)

 

Stany Zjednoczone Ameryki, to kraj wielkich kontrastów, który z całą pewnością trzeba zaznaczyć na mapie najciekawszych podróży. Jeśli raz tam pojedziesz, to w przyszłości na pewno powrócisz, ponieważ zatęsknisz za wspaniałymi zakątkami, interesującymi ludźmi, odmiennymi zwyczajami, a nawet kuchnią pełną kalorii, powszechnie uznawaną za niezdrową, aczkolwiek urozmaiconą smacznymi odmianami lokalnymi i etnicznymi. Wszystko, co poznasz w USA okaże się wyjątkowe. Szybko zauważysz różnice w stosunku do tego z czym zetknąłeś się podróżując po Europie.
Odkrywanie Ameryki pochłonie Cię bez reszty!

Stany Zjednoczone Ameryki, to trzeci pod względem wielkości terytorium kraj świata, podzielony na 50 stanów. Kraj ten od lat przyciąga potężne rzesze turystów. Nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu coś dla siebie, gdyż każdy region USA kryje w sobie charakterystyczne i niespotykane walory turystyczne. Tajemnicza i dzika Alaska, egzotyczne Hawaje, malownicza Nowa Anglia, łagodne, zielone Appalachy na wschodzie, rozległe tereny stanów środkowych, potężny łańcuch Gór Skalistych na zachodzie, Wielkie Jeziora, Wielkie Wyżyny, słoneczne plaże Californii lub Florydy, - to i wiele innych ciekawych obszarów USA przyciąga swym wyjątkowym urokiem.

 

Klimat w USA jest umiarkowany, jednak w niektórych regionach spotkać się można również z klimatem tropikalnym (Floryda, Hawaje), arktycznym (Alaska), suchym (Arizona, Teksas, Utah, Nevada) i półsuchym (Wielkie Wyżyny).

Podczas pobytu w USA warto przyjrzeć się bliżej życiu, mentalność i zwyczajom mieszkańców różnych narodowości i kultur (Afryki, Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej). Wpływy tych kultur łatwo rozpoznać zwiedzając poszczególne dzielnice znanych wielkich miast. W okresie wakacyjnych podróży po USA turystom często towarzyszą dźwięki kierunków muzycznych, jakie narodziły się właśnie w USA, a więc jazzu, bluesa, country, soulu i rapu. W amerykańskiej kulturze pojawia się dużo świąt, co zwykle uatrakcyjnia pobyt turystów w USA oraz odpowiada amerykańskiemu stylowi życia. Amerykanie lubią się bawić i łatwo oraz chętnie zarażają tym turystów podczas organizowanych na otwartych przestrzeniach piknikach i koncertach. Święto Niepodległości w USA przypadające 4 lipca to dzień pełen wrażeń i atrakcji. Obchodom towarzyszą liczne występy, salutowanie flagi, pochody, degustacje lokalnych potraw oraz zawsze i wszędzie wieczorny pokaz sztucznych ogni. Przebywając w USA w trakcie wakacji, choć raz trzeba wziąć czynny udział w świątecznych imprezach.

Amerykanie kochają sport. Kilka razy w tygodniu w sezonie letnim obserwuje się mecze baseballowe. Warto choć raz zainwestować, aby móc poczuć klimat rozgrywek i amerykańskiej kultury.

Mentalność społeczeństwa amerykańskiego bardzo różni się od zachowań zaszczepionych w kulturze europejskiej. Amerykanie są narodem zdecydowanie bardziej otwartym, spontanicznym i optymistycznie nastawionym do życia. Widać to na każdym kroku. Mimo, że naród ten tworzą mieszkańcy pochodzący z różnych części świata, poczucie ich przynależności do kultury amerykańskiej oraz duma narodowa są bardzo silne.Dawniej wyprawa do USA, ze względu na uwarunkowania wizowe lub finansowe, pozostawała wyłącznie w sterze marzeń trudnych do zrealizowania. Obecnie Stany Zjednoczone Ameryki są w zasięgu Twoich możliwości. Oferta młodzieżowych i studenckich wyjazdów do USA jest bardzo atrakcyjna, warto wykorzystać ją do celów turystycznych. Dzięki programom takim jak Work and Travel USA Internship USA, PCT USA, czy High School USA zyskujesz od 4 aż do 19 miesięcy legalnego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Jesteś ubezpieczony, posiadasz niezbędne dokumenty zapewniające Ci legalną pracę, masz więc możliwość samodzielnego utrzymania się na miejscu, zdobywasz nowe doświadczenia i …podróżujesz! Czy inna oferta zapewni Ci podobnie długi pobyt w USA przy tak atrakcyjnych warunkach? Wycieczka wykupiona w biurach podróży okaże się bardzo kosztowna i krótka. W BTC zrealizujesz wszystkie swoje plany turystyczne po niższych kosztach, a wyjazd do USA będzie niezapomnianą przygodą Twojego życia.