opcje programu

 

Dla większości Uczestników znalezienie dobrej pracy stanowi połowę sukcesu udziału w Programie. Z własnego doświadczenia wiemy, że „praca w USA” to nadal bardzo istotna część Programu i często od jej charakteru zależy powodzenie całego wyjazdu. Rokrocznie zapewniamy Wam jak najbardziej szczegółowe informacje o współpracujących z nami pracodawcach, rodzajach prac, warunkach zatrudnienia, oraz procesach rekrutacji.

 
Z BTC znalezienie pracy i podpisanie umowy z pracodawcą jest bardzo łatwe – Uczestnicy naszego Programu „Work and Travel USA” mają do wyboru wiele możliwości:

 

Opcja A - samodzielne znalezienie pracy;
Opcja B - Targi Pracy w Polsce, Wirtualne Targi (Virtual Interviews), Oferty BTC przydzielane przez biuro;

 

Informacje ogólne o pracy

ABC stanowisk pracy

 

OPCJA A - samodzielne znalezienie pracy
Zapisując się do Programu, część z Was będzie chciała skorzystać z własnego źródła zatrudnienia w USA (kontakty z poprzednich wyjazdów, kontakty znajomych). Decydując się na indywidualne szukanie pracy przed wyjazdem do USA bardzo istotne jest, aby poinformować potencjalnego pracodawcę, o Waszym uczestnictwie w Programie „Work and Travel USA”. Warto również zapewnić, że będziecie posiadaczami wszystkich dokumentów, niezbędnych do podjęcia legalnego zatrudnienia (wiza J-1, dokument DS 2019, Social Security Number, plan ubezpieczenia). Informacje te mogą okazać się kluczowe dla pracodawcy przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu Was.
Do Waszej dyspozycji są strony www pracodawców. Znajdziecie tam łatwo adresy e-mail, na które można wysyłać swoje zgłoszenie. Poniżej podajemy również kilka linków do internetowych serwisów pracy:

http://www.monster.com
http://www.overseasjobs.com
http://www.job-hunt.org
http://jobmonkey.com
http://www.cooljobs.com

http://www.jobline.net

 

http://www.hoteltraveljobs.com

http://www.culinarycult.com

http://www.summerjobs.com
http://www.coolworks.com
http://www.jobweb.com
http://www.hotjobs.com

 

Wybierając Opcję A, jesteście zobowiązani dostarczyć do biura wypełniony przez pracodawcę formularz "Job Offer" (patrz dział Dokumenty). Pracodawca podaje w dokumencie warunki Waszego zatrudnienia: stanowisko, płacę, ilość godzin, informacje o zakwaterowaniu (jeśli takie oferuje). Pracodawca zobowiązany jest również podać TAX ID, WC Policy. Wypełniony przez pracodawcę oraz podpisany przez Was dokument musi być dostarczony do biura w określonym przez BTC czasie.
Organizator Programu (CIEE/Intrax/CCI) zobowiązany jest skontaktować się z każdym pracodawcą, zatrudniającym Uczestnika Programu, dlatego należy poinformować swojego pracodawcę, że może się z nim skontaktować pracownik organizatora, w celu potwierdzenia Waszego zatrudnienia.

Prace zabronione:

1. Prace przy przetwórstwie rybnym

2. Prace w magazynach

3. Prace w internetowych centrach dystrybucji

4. Prace podwiższonego ryzyka (budownictwo, prace remontowe, prace na wysokościach, rolnictwo)

5. Prace związane z opieką nad dziećmi, osobami starszymi, pomoc domowa, Au pair

6. Prace jako presonel medyczny, w salonach kosmetycznych czy tatuażu

7. Prace jako członek załogi statku czy samolotu

8. prace przy prowadzeniu pojazdów

9. Prace przy niebezpiecznych substancjach chemicznych

10. Prace na nocną zmianę

11. Prace "gaming" typu dealers/game operators

 

Wymagania względem pracodawcy (informacje/dokumenty):

1. Workers Compensation document (information page of the WC rider that includes policy number and expiration date)

2. Business License (proof they are legal to do business where they are located)

3. Business must have a seasonal or temporary need for the J1 participants

4. Must not displace American workers, had layoffs in the past 120 days, or have current workers on lockout or strike

5. Location of business must offer convenient, safe and reliable housing and transportation options

6. Location of business must provide opportunities for cultural activities and community engagement

If any job details are incorrect on a Self Arranged Job Offer the sponsor will require the participant to sign a corrected version and resubmit it through their online account.

If a company does not meet the requirements of the program sponsor will not approve the employer and the participant will need to submit a new employer

 
W przypadku wyboru Opcji A Uczestnik ma możliwość zmiany pracodawcy oraz podjęcia równolegle drugiej lub nawet trzeciej pracy dodatkowej. W tym celu należy jednak skontaktować się z organizatorem w USA i dopełnić odpowiednich formalności.
<<powrót

 

 

 

OPCJA B - Targi Pracy w Polsce, Wirtualne Targi (Virtual Interviews) lub Oferty BTC
Jedną z głównych zalet naszego biura jest bardzo szeroki wybór dobrych i sprawdzonych prac. Staramy się, aby każdy Uczestnik wybierający Opcję B, jak najwcześniej otrzymał wyczerpujące opisy i informacje o pracodawcach, a następnie wybrał najlepszą dla siebie ofertę i podpisał umowę. Wybierając Opcję B macie pewność, że dostaniecie ofertę pracy - do Was należy jedynie wybór jednego z wielu oferowanych przez nas sposobów podpisania umowy z pracodawcą.

 

TARGI PRACY "Virtual Interviews". Wirtualne Targi Pracy to sprawdzony sposób przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych. Rekrutacja odbywa się w Centrali BTC w Warszawie lub w regionalnych przedstawicielstwach BTC. Rozmowy kwalifikacyjne prowadzą przedstawiciele organizatora (CIEE/Intrax/CCI) w imieniu poszczególnych pracodawców bądź sami pracodawcy. Każda rozmowa trwa najczęściej od 5 do 10 minut. Na podstawie danych zawartych w Waszych życiorysach, dyspozycyjności pracy oraz kilku minut rozmowy na temat Waszych doświadczeń zawodowych, wykształcenia i zainteresowań, w krótkim czasie od rozmów zapada decyzja o akceptacji lub odrzuceniu Waszej kandydatury.
Przy zapisie na Program (ew. w przeciągu kilku-kilkunastu dni) otrzymacie listę pracodawców biorących udział w Targach Pracy. Każda firma jest rzetelnie sprawdzana i gwarantowana przez organizatora. Lista zawiera: szczegółowy opis stanowisk pracy, wysokość wynagrodzenia, koszty i warunki zakwaterowania oraz opis lokalizacji. Do Was należy wybór i przekazanie nam najbardziej odpowiadającego pracodawcy. Dokonując tego wyboru, przydzielimy Wam odpowiednią datę procesu rekrutacji, a o szczegółach poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

OFERTY BTC renomowani pracodawcy z branży turystycznej.
Przez 17 lat działalności nawiązaliśmy kontakt z kilkudziesięcioma pracodawcami w USA, którzy zatrudnili blisko 4000 naszych Uczestników. Każdy pracodawca jest dokładnie sprawdzany przez nasze biuro oraz organizację, dzięki czemu macie stuprocentową pewność, że czekają na Was tylko najlepsze oferty pracy w renomowanych hotelach, kurortach, kasynach, polach golfowych, jacht klubach, restauracjach, sklepach, etc. Szczegółowe oferty zawierające opis stanowisk pracy, wynagrodzenie, koszty i warunki zakwaterowania, opis lokalizacji etc. otrzymujemy najczęściej w lutym i marcu.
Na podstawie podanej przez Was dyspozycyjności pracy, wyników krótkich rozmów kwalifikacyjnych w j. ang. a także biorąc pod uwagę Wasze doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje, dostosowujemy Wasz profil pod wymagania pracodawców przedstawiając Wam tym samym kilka ofert do wyboru.

 

W przypadku wyboru Opcji B nie ma możliwości dowolnej zmiany pracodawcy. Uczestnik może zmienić pracodawcę na warunkach określonych w dokumencie "Change of Employer Policy".
<<powrót