WARUNKI UCZESTNICTWA

Program Camp USA jest programem stworzonym przez Departament Stanu, pozwalający Counselor’om pracować w Stanach i później zwiedzać ciekawe zakątki przez ostatnie dni pobytu.

COUNSELOR

„Camp Counselor” w języku polskim oznacza wychowawca/ opiekun /instruktor, osoba która uczestniczy w intensywnym życiu lokalnej „obozowej” społeczności (która wraz z turnusem zmienia się), zapewniając w ten sposób dzieciom ciekawe i bezpieczne wakacje.

Aby ubiegać się o udział w programie Camp USA, stanowisko Counselora i finalnie o wizę J-1 należy spełniać następujące warunki uczestnictwa:

 • Wiek 18 – 27 lat (osoby powyżej 27 lat tylko po wcześniejszym zatwierdzeniu przez CIEE),
 • Znajomość j. angielskiego w stopniu zaawansowanym (poziom B2/C1),
 • Doświadczenie w pracy z dziećmi (m.in. korepetycje, prowadzenie zajęć dodatkowych, praktyki szkolne),
 • Umiejętności (instruktor) i wiedzę w dziedzinie, w której może, i chce, uczyć oraz inspirować dzieci (np. ratownik, żeglarstwo, jazda konna, tenis itp.),
 • Dostępność do pracy w przedziale 1 -15.06 – 20-30.08,
 • Odpowiedzialność, łatwość w komunikatywaniu się oraz energiczny charakter,
 • Mieć komfort w pracy i mieszkaniu z dziećmi,
 • Zaświadczenie o niekaralności,

WAŻNE: nie musisz posiadać statusu studenta! Możesz być przed/po studiach!

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę na campie czeka Cię szkolenie, które przygotuje do wykonywania obowiązków i sprawi, że będziesz czuł się pewnie, jak ryba w wodzie. Camp USA to praca na wakacje, która bywa wymagająca i absorbująca, ale zarazem jest satysfakcjonująca i nie da się się jej do niczego porównać. Do obowiązków opiekuna oprócz dbania o bezpieczeństwo dzieci, należy również organizacja ich czasu wolnego, poprzez prowadzenie przeróżnych zajęć sportowych i manualnych (tenis, jazda konna, taniec, plastyka, garncarstwo itp. Dlatego tak ważne jest posiadanie określonych umiejętności).

Szukamy osób, dla których doświadczenie zdobyte na Camp USA będzie rozwijające, wzbogaci CV i okaże się przydatne w przyszłości!

dziewczynka-na-campie

Kieszonkowe

Za swoją pracę na campie możesz otrzymać nawet 2000 USD. Wysokość kieszonkowego jest zależna od wybranej opcji programu (patrz wynagrodzenie).

Zakwaterowanie i wyżywienie – FREE!

W ramach programu uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie!

Większość Camp Counselors mieszka w domkach razem z dziećmi lub w pokojach dla opiekunów. Zazwyczaj dziewczyny i chłopcy mieszkają oddzielnie i tak samo są przydzielani opiekunowie.

Brak opłat za „living expenses” na programie Camp USA jest dużą oszczędnością, z którą rzadko kiedy można się spotkać na programie Work and Travel USA.

Przywileje i atuty pracy na campach

 • większość „Campów” umożliwia dostęp do internetu za darmo,
 • zazwyczaj w czasie wolnym, za zgodą dyrektora, można korzystać z infrastruktury ośrodka (basen, kort tenisowy, siłownia, boiska itp)
 • przyszłe referencje, które na pewno wzbogacą CV
 • podniesienie znajomości języka angielskiego dzięki przebywaniu w środowisku anglojęzycznym.

 

nauka-plywania

Sprawdź również: