WYNAGRODZENIE

W ramach programu Camp USA opiekun otrzymuje  tzw “kieszonkowe” wynagrodzenie za pobyt na campie. Counselor nie otrzymuje godzinowej stawki tak jak w przypadku programu Work and Travel USA natomiast ta forma wynagrodzenia ma swoje zalety.

Aby otrzymać pełne przysługujące wynagrodzenie Counselor musi oczywiście dotrzymać warunków umowy, nie łamać regulaminu i przepracować minimum czasu jaki został ustalony wspólnie z campem. Standardowe kontrakty są na 9 tygodni i za taki okres jest podane kieszonkowe. Po przekroczeniu 9 tygodni Counselor powinien otrzymywać min. 35 USD za każdy dodatkowy dzień.

Wysokość kieszonkowego zależy od wieku Counselora oraz od wyboru opcji programu (dla osób poniże 21 roku życia kieszonkowe wzrosło o 50 USD względem oferty z roku 2020):

 Opcja BASIC (własny bilet)Opcja TRAVEL (z biletem)
18-20 lat1600 USD1000 USD
21+ lat1750 USD1150 USD

Dodatkowo można otrzymać:

+ min 35 USD/dziennie – za każdy dzień pracy powyżej 9 tygodni (ustalane z campami)
+ 100 USD jesli zostaniesz certyfikowanym ratownikiem
+ 100 USD jeśli będziesz pracować na campie  “special needs”

Każdy ma możliwość zarobienia nawet powyżej 1700 USD (jeśli uczestnik ma dodatkowe kwalifikacje i/lub zostanie dłużej niż standardowy okres i porozumie się w tej kwestii z pracodawcą)!

Poza kieszonkowym należy także pamiętać o poniższych warunkach programu, które powodują, że jest on jeszcze bardziej atrakcyjny:

  • zakwaterowanie i wyżywienie zapewnione – ZA DARMO!
  • niski koszt programu (opcja z biletem nie przekracza 1990 PLN)*

 

Sprawdź również: