OPŁATY PROGRAMOWE

Oferujemy atrakcyjne, jasne i przejrzyste ceny oraz wysoka jakość Programu Work and Travel USA – od początku znasz wszystkie opłaty programowe – wiesz, ile, za co i kiedy płacisz. W BTC zdajemy sobie sprawę, że koszt programu, który należy ponieść przed wyjazdem do USA nie jest mały. Staramy się, aby nasza oferta była atrakcyjna cenowo oraz, żeby w momencie podpisywania umowy Uczestnik miał pełną informację o opłatach i możliwych ratach, co pozwoli na zaplanowanie budżetu.

Zapisując się na Program WAT w BTC masz pewność, że wszystkie formalności zostaną załatwione na czas. Dzięki temu wyjedziesz do USA w zaplanowanym przez siebie terminie.

CENNIK 2022

OPCJA A

OPCJA B

OPCJA C

Opłata Aplikacyjna

1200 PLN
(1400 PLN po 1.02.2022)

SponsorCIEEGreenheartCIEEGreenheartJANUS
I i II Rata
za program łącznie
765 USD925 USD1265 USD1450 USD1075 USD

35 USD - SEVIS

Bilet lotniczy

Uzalezniony od miasta docelowego i terminu wylotu

Sprawdź nasze PROMOCJE!

OPŁATY ZAWIERAJĄ

 • Przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej z języka angielskiego.
 • Uzyskanie dokumentu DS-2019, niezbędnego do otrzymania wizy J-1 i podjęcia legalnej pracy w USA,
 • Weryfikacja pracodawcy oraz dostarczonej oferty według wymagań Departamentu Stanu (Opcja A) – naszym priorytetem jest bezpieczeństwo Twojego wyjazdu.
 • Ofertę pracy dzięki możliwości wzięcia udziału w Targach Pracy w Polsce lub przez  rozmowy online- np Skype (Opcja B/C),
 • Kompleksowe ubezpieczenie – organizacje CIEE  i JANUS zapewnią ubezpieczenie na cały okres DS 2019 + 30 dni na podróżowanie,  natomiast Greenheart do końca umowy o pracę. Ubezpieczenie jest zgodne z wymaganiami rządu USA, pokrywa koszty leczenia medycznego w USA do 100 000 USD, utratę bagażu, odpowiedzialność cywilną, etc. Przed wyjazdem należy zapoznać się ze szczegółami ubezpieczenia Twojej organizacji.
 • Obowiązkowe szkolenie „Web-based CIEE/Greenheart/JANUS Orientation Meeting” – organizowane on-line dla wszystkich Uczestników, które pozwoli Ci na komfortowe poruszanie się w nowym otoczeniu.
 • 24h pomoc CIEE/Greenheart /JANUS w czasie całego pobytu w USA – organizatorzy zapewniają bezpłatny numer telefonu dostępny w celach informacyjnych w dni i godz. robocze. W przypadkach awaryjnych (tzw. „Emergency”) przez 24 h. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub problemów na miejscu, nie jesteś pozostawiony sam sobie. Zawsze możesz skontaktować się z nami, kiedy tego potrzebujesz.
 • Pośrednictwo w procedurach wizowych, koszt programu uwzględnia również.
 • Opłatę za bilet lotniczy z/do Polski do/z USA – zapewniamy przelot w obie strony renomowanymi liniami lotniczymi (Air France, KLM, Lufthansa, Iberia, British Airways, etc.) z tranzytem w jednym z miast europejskich. Cena biletu uzależniona jest od docelowego miasta/portu przelotu do/z USA (najtańsze do Nowego Jorku, najdroższe do miast na zachodnim wybrzeżu USA lub na Alaskę) oraz od daty wylotu do USA (najtańsze w maju, najdroższe w 2. połowie czerwca i lipcu). Istnieje możliwość kupna biletu we własnym zakresie. W takim przypadku łączny koszt  rat za program WAT wynosi w Opcji A: 865 USD – CIEE lub 1025 USD – GE , w Opcji B: 1400 USD – CIEE lub 1600 USD – GE, w Opcji C JANUS Lifeguard 1285 USD. Dla pozostałych opcji/sponsorów TBD.

OPŁATY NIE ZAWIERAJĄ

 • 35 USD – SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System)- płatne przy 2 racie za Program WAT,
 • 160 USD w PLN – Opłata wizowa- płatna w chwili wypełniania wniosku wizowego,
 • Ubezpieczenie na okres podróżowania po dacie końcowej na dokumencie DS-2019 (dotyczy to Greenheart) ,
 • Kosztów transportu do/z miejsca docelowego,
 • Kosztów zakwaterowania i wyżywienia podczas pobytu w USA – należy wziąć minimum 800-900 USD. To jest sugerowana kwota na pokrycie początkowych wydatków przed otrzymaniem pierwszej wypłaty. Pierwszy czek zazwyczaj otrzymuje się po 2 tygodniach od rozpoczęcia pracy.

 

Sprawdź również: