DZIEŃ NA CAMPIE

Campy w USA są bardzo zróżnicowane – mają odmienne profile oraz reguły, jednak dla Counselora (wychowawcy) typowy dzień na campie może przedstawiać się następująco:

7:30 – Pobudka

Sposoby przeprowadzania pobudki są bardzo różne, najczęściej jest to hejnał grany na trąbce lub inny oryginalny dźwięk puszczany przez megafon

7:50 – Wciągnięcie flagi

Jest to specjalny rytuał w obecności wszystkich uczestników campu, który ściśle wiąże się z amerykańską kulturą. Flaga w USA odgrywa niezwykle ważną rolę. Dzieci uczą się w ten sposób patriotyzmu i czci dla swojego kraju.

8:00 – Śniadanie

Na ogromnej stołówce gromadzą się wszyscy uczestnicy campu aby zjeść wspólne śniadanie. Typowe amerykańskie śniadanie to: płatki, jajka, bekon, naleśniki, gofry, owoce, soki, kawa oraz herbata. W czasie każdego posiłku śpiewa się wtedy różne piosenki J

8:30 –Sprzątanie kwater

Po śniadaniu każdy wraca do swoich domków żeby je posprzątać. Tu zaczyna się Twoja wakacyjna praca: Twoim zadaniem będzie przypilnowanie czy dzieci dobrze wykonują swoje obowiązki. Za najlepiej posprzątany domek często jest przewidziana nagroda ale zdarzają się też kary gdy jest przeprowadzana nieprzewidziana inspekcja.

9:30 – Pierwsza godzina zajęćcamp-usa

Dzieci idą na wybrane przez siebie zajęcia, a Ty w zależności od swoich umiejętności będziesz prowadzić lub asystować w danych zajęciach.

10:30 – Druga godzina

Dzieci wymieniają się i przechodzą na kolejne zajęcia.

11:30 – Czas wolny

Po skończonych zajęciach udajesz się z dziećmi do swoich domków i macie chwilkę relaksu. To jeden z przyjemniejszych momentów Camp USA.

12:15 – Lunch

Gromadzicie się znowu na stołówce. Typowy lunch to kanapki serwowane na ciepło lub zimno, sałatki oraz zupa.

13:00 – Odpoczynek

Nadchodzi czas relaksu i odprężenia, które przyda się każdemu żeby naładować akumulatory na resztę dnia.

14:30 – Trzecia godzina zajęćgra-siatkowka-do-camp-counselor

 

15:30 – Czwarta godzina zajęć

 

16:30 – Koniec zajęć

Jeszcze nie oznacza czasu wolnego. Jest to specjalny czas, w którym organizuje się dla dzieci różnego rodzaju gry i zabawy na świeżym powietrzu, a zarazem część Twojej codziennej pracy w USA.

17:50 – Ściągnięcie masztu

 

18:00 – Kolacja

Dla Amerykanów kolacja stanowi najważniejszy posiłek dnia, czyli tak jak dla nas obiad. Towarzyszą jej różne zabawy i śpiewy. W międzyczasie czytane są ogłoszenia na temat tego co wydarzy się jeszcze danego wieczoru lub kolejnego dnia.

19:15 – Wieczorne gry i zabawy

Są to najczęściej dyskoteki dla uczestników campu, zawody sportowe, talent show, czy też przedstawienie teatralne, ognisko z występami  i wiele innych.

20:30 – Koniec zajęć wieczornych

W tym czasie idziecie z dziećmi do domków aby przygotować się do snu.

21:00 – Cisza nocna

Dzień na campie musi się wreszcie skończyć :). Wszystkie dzieci o tej porze muszą być już w łóżkach.

22:00 – Czas wolny

Camp USA to nie tylko praca na wakacje! Jeśli nie masz obowiązku pozostania w pokoju z dziećmi (przeważnie co druga noc) to możesz cieszyć się chwilą wolności z innymi Counselorami. Najczęściej ogląda się wspólnie filmy lub wyskakuje do pubu lub na kręgle (pamiętaj, że USA osoby poniżej 21 lat nie mogą spożywać alkoholu i nie jest on im sprzedawany).

W czasie całego tygodnia na campie nie można się nudzić! Często odbywają się różne zawody między uczestnikami różnych campów, które dostarczają wszystkim wielu emocji. Camp USA to także organizowane specjalne wycieczki, najczęściej wspinaczki górskie i wiele innych atrakcji!

Plan dnia wychowawcy na campie jest dość napięty. Twoja praca będzie na pewno wymagająca i trudna ale gdy uzmysłowisz sobie jak wiele możesz dać z siebie innym, pielęgnować czyjeś talenty i obserwować jak dzięki Tobie się rozwijają, to zobaczysz, że wysiłek włożony w taką właśnie pracę przyniesie Ci nieskończoną radość i da Ci ogromną satysfakcję.

 

Sprawdź również: