NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA CAMP USA FAQ.
Niestety nie.
Im wcześniej zaaplikujesz, tym masz większą szansę na placement. Zgłoszenia do pracy na wakacje w Camp USA przyjmujemy od października, ale im wcześniej aplikacja zostanie złożona, tym większa szansa na placement.
Nie wolno stosować żadnych używek na Campie. Pamiętaj, że pracujesz z dziećmi więc musisz dawać im dobry przykład. Jeśli złamiesz te zasady możesz być zwolniony przez pracodawcę.
Teoretycznie tak, ale jest to mało prawdopodobne i zastrzegamy, że nie gwarantujemy tego. Szczerze odradzamy taką opcję! Dyrektorzy ośrodków z wielu względów niechętnie akceptują „podwójne zgłoszenia” i bardzo rzadko zgadzają się na przyjazd dwóch osób zgłoszonych razem, ponieważ często mają do zaoferowania tylko jedno stanowisko dla danego profilu umiejętności.
To camp wybiera aplikanta, a nie na odwrót. Organizacja CIEE współpracuje z campami głównie ze wschodniego wybrzeża ( Nowa Anglia, Maine, Massachusets, ale ogólnie mogą być na terenie całych Stanów) ponieważ tamtejsze rejony są bardzo atrakcyjne i bardzo dużo rodzin wysyła swoje pociechy głównie w te okolice. Decydując się na udział w programie Camp USA należy pamiętać, aby być elastycznym pod kątem otrzymanego „placementu” gdziekolwiek by on nie był. Za transport na terenie USA pracodawca zwraca na miejscu.
Z reguły ostatniego dnia pobytu na campie po ukończonej pracy. Dyrektorzy ośrodków zgadzają się niekiedy na wypłatę części kieszonkowego w trakcie pracy, nie mają jednak takiego obowiązku.
Uczestnicy programu Camp USA, podobnie jak Amerykanie pracujący na campie czy dzieci przyjeżdżające na kolonie, mieszkają z reguły w prostych drewnianych domkach letniskowych, w kilkuosobowych pomieszczeniach zaopatrzonych w podstawowy węzeł sanitarny (prysznic, toaleta). Warunki na Campach są typowe dla amerykańskiego obozu letniego i zbliżone do naszego obozu harcerskiego.
Zgodnie z założeniami programu, wymagane są dwie referencje wyłącznie od osób, z którymi jesteś lub byłeś w relacji profesjonalnej przez co najmniej 6 miesięcy. Może to być nauczyciel, trener, pracodawca (sezonowy lub stały) lub inny przełożony, np. w organizacji lub klubie. W jej treści powinna znajdować się opinia osoby wystawiającej na temat Twoich umiejętności (zawodowych, interpersonalnych bądź akademickich) oraz zdolności do uczestnictwa w programie wymiany kulturalnej.
Aby wyjechać do pracy na Camp USA należy mieć skończone 18 lat z dniem 1 czerwca. Granice wieku, które kwalifikują na wyjazd to 18 do 27 lat. Maturzyści mogą wyjechać ale muszą wykazać się jeszcze większym doświadczeniem w pracy z dziećmi i dodatkowymi umiejętnościami, aby camp zatrudnił ich pomimo młodego wieku.
Nie samą pracą żyje się w wakacje! Jako Counselor dbasz o „swoje” dzieci w sumie przez 24 godziny na dobę. Wieczorami, jeśli jest miejsce wyodrębnione dla Counselorów, możesz robić na co masz ochotę mając jednak na uwadze, że na campie obowiązują pewne zasady i całkowity zakaz picia, palenia. Średnio na tydzień przypada 1 dzień wolny, zazwyczaj jest to dzień kiedy następuje zmiana turnusów, nie jest on jednak sztywno ustalony. Wszelkie kwestie omawia się na miejscu i ustala z przełożonymi.
Możesz nie otrzymać wypłaty kieszonkowego i będziesz zobligowany do pokrycia części kosztów programu, które poniósł pracodawca.
Tak, jednak nie zawsze po całym dniu pracy będziecie mieli na to siłę czy ochotę. Program ma na celu interakcję z inną kulturą i ludźmi, więc czas na pewno się znajdzie.