NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA CAMP USA FAQ.

Czy można wziąć udział w programie Camp USA jeśli nie jest się dyspozycyjnym do pracy przez 9 tygodni?

Niestety nie.

Jaki jest termin składania aplikacji na program?

Im wcześniej zaaplikujesz, tym masz większą szansę na placement. Zgłoszenia do pracy na wakacje w Camp USA przyjmujemy od października, ale im wcześniej aplikacja zostanie złożona, tym większa szansa na placement.

Czy dozwolone jest spożywanie alkoholu i palenie papierosów na Campie?

Nie wolno stosować żadnych używek na Campie. Pamiętaj, że pracujesz z dziećmi więc musisz dawać im dobry przykład. Jeśli złamiesz te zasady możesz być zwolniony przez pracodawcę.

Czy można wyjechać na ten sam camp z kolegą/ koleżanką?

Teoretycznie tak, ale jest to mało prawdopodobne i  zastrzegamy, że nie gwarantujemy tego. Szczerze odradzamy taką opcję! Dyrektorzy ośrodków z wielu względów niechętnie akceptują „podwójne zgłoszenia” i bardzo rzadko zgadzają się na przyjazd dwóch osób zgłoszonych razem, ponieważ często mają do zaoferowania tylko jedno stanowisko dla danego profilu umiejętności.

Czy mogę wybrać sobie rejon lub stan do którego chciałbym pojechać?

To camp wybiera aplikanta, a nie na odwrót. Organizacja CIEE współpracuje z campami głównie ze wschodniego wybrzeża ( Nowa Anglia, Maine, Massachusets, ale ogólnie mogą być na terenie całych Stanów) ponieważ tamtejsze rejony są bardzo atrakcyjne i bardzo dużo rodzin wysyła swoje pociechy głównie w te okolice. Decydując się na udział w programie Camp USA należy pamiętać, aby być elastycznym pod kątem otrzymanego „placementu” gdziekolwiek by on nie był. Za transport na terenie USA pracodawca zwraca na miejscu.

Kiedy otrzymam swoje wynagrodzenie?

Z reguły ostatniego dnia pobytu na campie po ukończonej pracy. Dyrektorzy ośrodków zgadzają się niekiedy na wypłatę części kieszonkowego w trakcie pracy, nie mają jednak takiego obowiązku.

Jakie są warunki mieszkalne na campie?

Uczestnicy programu Camp USA, podobnie jak Amerykanie pracujący na campie czy dzieci przyjeżdżające na kolonie, mieszkają z reguły w prostych drewnianych domkach letniskowych, w kilkuosobowych pomieszczeniach zaopatrzonych w podstawowy węzeł sanitarny (prysznic, toaleta). Warunki na Campach są typowe dla amerykańskiego obozu letniego i zbliżone do naszego obozu harcerskiego.

Nie mogę zdobyć 2 referencji – czy może je wypisać członek rodziny?

Zgodnie z założeniami programu, wymagane są dwie referencje wyłącznie od osób, z którymi jesteś lub byłeś w relacji profesjonalnej przez co najmniej 6 miesięcy. Może to być nauczyciel, trener, pracodawca (sezonowy lub stały) lub inny przełożony, np. w organizacji lub klubie. W jej treści powinna znajdować się opinia osoby wystawiającej na temat Twoich umiejętności (zawodowych, interpersonalnych bądź akademickich) oraz zdolności do uczestnictwa w programie wymiany kulturalnej.

Ile muszę mieć lat aby wyjechać? Czy jeśli jestem w klasie maturalnej to mam szansę na wyjazd?

Aby wyjechać do pracy na Camp USA należy mieć skończone 18 lat z dniem 1 czerwca. Granice wieku, które kwalifikują na wyjazd to 18 do 27 lat. Maturzyści mogą wyjechać ale muszą wykazać się jeszcze większym doświadczeniem w pracy z dziećmi i dodatkowymi umiejętnościami, aby camp zatrudnił ich pomimo młodego wieku.

Czy w trakcie pobytu przewidziano czas wolny?

Nie samą pracą żyje się w wakacje! Jako Counselor dbasz o „swoje” dzieci w sumie przez 24 godziny na dobę. Wieczorami, jeśli jest miejsce wyodrębnione dla Counselorów, możesz robić na co masz ochotę mając jednak na uwadze, że na campie obowiązują pewne zasady i całkowity zakaz picia, palenia. Średnio na tydzień przypada 1 dzień wolny, zazwyczaj jest to dzień kiedy następuje zmiana turnusów, nie jest on jednak sztywno ustalony. Wszelkie kwestie omawia się na miejscu i ustala z przełożonymi.

Co się stanie jeśli nie dotrzymam warunków kontraktu?

Możesz nie otrzymać wypłaty kieszonkowego i będziesz zobligowany do pokrycia części kosztów programu, które poniósł pracodawca.

Czy podczas programu Camp USA jest czas na interakcje z innymi rówieśnikami (Camp Counselorami itp)?

Tak, jednak nie zawsze po całym dniu pracy będziecie mieli na to siłę czy ochotę. Program ma na celu interakcję z inną kulturą i ludźmi, więc czas na pewno się znajdzie.

Sprawdź również: