OPCJA A – INDEPENDENT

Program Praktyki w USA – Internship USA oraz Trainee USA stwarza wielkie możliwości młodym ludziom z całego świata i przygotowuje ich na międzynarodową karierę. Aby móc jednak z takiego programu skorzystać należy najpierw mieć ofertę praktyki, która spełnia oczekiwania, ale także nawiązuje do studiowanego kierunku bądź wykonywanego zawodu.

Jeśli własna praktyka, ta wymarzona,  jest w zasięgu Twojej ręki to nie zostaje Ci nic innego jak zacząć kompletować wszystkie dokumenty i materiały, i zapisywać się na program w opcji A – INDEPENDENT.

Jeśli jednak dopiero chcesz szukać własnej oferty praktyk to oczywiście jest to możliwe, natomiast warto zająć się tym dużo wcześniej gdyż cały proces może trochę potrwać!

WŁASNA PRAKTYKA – JAK ZACZĄC?

Aby jak najsprawniej przygotować się do poszukiwań, zachęcamy do zapoznania się z cennymi wskazówkami i radzimy nie poddawać się! Warto uzbroić się w cierpliwość, aby móc później podjąć staż w jednej z prestiżowych amerykańskich firm. Nie zniechęcaj się jeśli na początku nie będzie odzewu ze strony praktykodawców – nastaw się na to, że w poszukiwanie trzeba włożyć trochę wysiłku i czasu – wysłanie minimum 100 podań to podstawa! Prawda jest taka, że znalezienie praktyk w USA nie jest łatwą rzeczą, natomiast na pewno możliwą!  Sposobów szukania oferty praktyk zawodowych w USA jest wiele, ale na pewno nie jest to tak łatwe zadanie jak w przypadku pracy sezonowej.

Podajemy „najłatwiejsze” sposoby:

Ważne żeby przed rozpoczęciem poszukiwań znać wszystkie zasady programowe, dozwolone dziedziny, dozwolony okres trwania praktyk itp.

Jak już znajdziesz firmę amerykańską, która zaoferuje Ci praktykę- przyjdź do nas w celu sformalizowania wyjazdu. Na znalezieniu praktyki procedura się nie kończy. Zarówno Ty jak i praktykodawca będziecie mieli szereg formalności do wykonania. Po wstępnej weryfikacji firmy (pod kątem wymogów Departamentu Stanu), oraz kompatybilności praktyki z Twoim wykształceniem lub doświadczeniem, pomożemy Tobie odpowiednio przygotować wszelkie dokumenty (sprawdzimy je, ewentualnie podamy swoje sugestie itp).

Czekamy na Ciebie!