HIGH SCHOOL PLUS

SZCZEGÓŁY OFERTY NA ROK SZKOLNY 2023/2024 JUŻ WKRÓTCE!

Program High School PLUS to prestiżowy program edukacyjny organizowany przy współpracy z amerykańską fundacją CIEE. Skierowany jest do uczniów w wieku ok 15 – 19 lat chcących chodzić do wybranej przez siebie szkoły średniej w USA. Razem z CIEE współpracujemy z ponad 100 prywatnymi i publicznymi szkołami na terenie USA- od Kalifornii po Nowy Jork.

High School Plus oferuje nie tylko bardzo wysoki standard nauczania, ale daje też ogromne możliwości tym, którzy chcą kontynuować naukę w USA. Poprzez szeroki wachlarz przedmiotów oraz zajęć pozalekcyjnych Uczniowie mają szansę na rozwijanie swoich zdolności i talentów (np sportowych). Nasi klienci wiedzą, że przy aplikowaniu do najlepszych uniwersytetów na całym świecie takie umiejętności na pewno okażą się przydatne.

Wyjazd na program High School PLUS odbywa się na wizie studenckiej F-1, która daje możliwości wielokrotnego uczestnictwa w  programie, a co za tym idzie kilkuletnie uczęszczanie do szkoły.

Szkoły średnie, z którymi współpracuje CIEE dają przeróżne możliwość – od koncentracji na konkretnej dziedzinie przez otrzymania High School Diploma (odpowiednik polskiej matury). W dalszej perspektywie ułatwiają także aplikowania na amerykańskie uniwersytety.

Wybierając program High School PLUS należy mieć świadomość, że koszty programu są dużo większe, zaczynają się od ok 19,000 USD za rok. Koszt jest oczywiście zależny od wybranej szkoły i uwzględnia ubezpieczenie, czesne za szkołę i wszystkie opłaty administracyjne. Opłaty zawierają również koszt zakwaterowania i wyżywienia. W zależności od szkoły Uczniowie spędzą rok z amerykańską rodziną goszczącą lub w internacie jeśli zdecydują się na Boarding School.

W przypadku wyboru nauki w ramach programu High School PLUS uczestnik wybiera sobie 3 szkoły, do których chciałby aplikować. Należy zapoznać się z profilami szkół, z którymi współpracuje CIEE, można skorzystać z filtra, które ułatwi selekcję. LISTA SZKÓŁ.  Po dokonaniu rozeznania proszę się do nas zgłosić w celu otrzymania szczegółowej wyceny.

Jeśli masz już wybraną szkołę to pomożemy Ci w całym procesie aplikacyjnym. Jeśli nie, to na podstawie Twoich preferencji, celów i możliwości, po wypełnieniu wstępnej aplikacji, wraz z CIEE, pomożemy wybrać odpowiednią szkołę. Dzięki temu programowi Uczestnik aplikuje do konkretnych szkół przez co sam także decyduje o tym gdzie jedzie i gdzie będzie mieszkał.

Zalety Programu High School Plus

 • możliwość wskazania szkoły, lokalizacji oraz innych kryteriów, które powinny być wzięte pod uwagę przy wyborze szkoły (konkretne przedmioty, sport, języki, gwarancja dyplomu ukończenia szkoły, system IB itp)
 • pobyt w starannie wyselekcjonowanej rodzinie goszczącej lub wskazanie rodziny, u której chciałoby się mieszkać (np rodzina)
 • możliwość wielokrotnego skorzystania z programu dzięki wizie F-1
 • elastyczność trwania programu
 • stały nadzór i wsparcie dla Uczestników w postaci Lokalnego Koordynatora
 • wysoki standard nauczania
 • możliwość ukończenia szkoły średniej z dyplomem i zdania amerykańskiej matury

Amerykański system edukacji

Nauka w szkole średniej w USA znacznie różni się od nauki w Polsce. Nauczyciele są bardziej otwarci, pomocni, stają się niemalże „ przyjaciółmi”, którzy na pewno docenią wkład i zainteresowanie Ucznia przedmiotem oraz wysiłek włożony w opanowanie wiedzy. Program nauczania obejmuje mniej teorii na rzecz praktycznych umiejętności i samodzielnego myślenia. Na pewno różnice będą odczuwalne!

 • Uczeń sam komponuje swój plan lekcji ( obowiązkowe są do wyboru min. 4 przedmioty, w tym j. angielski oraz historia Stanów Zjednoczonych)
 • System koncentruje się  a wychwytywaniu talentów i skupia się na rozwijaniu indywidualnych zdolności każdego Ucznia.
 • W szkole w USA można uczyć bezstresowo a przy tym realizować swoje pasje
 • szkoły w USA oferują mnóstwo interesujących przedmiotów o różnych stopniach zaawansowania, np. retoryka, reklama, zarządzanie, teatrologia itp.
 • Nauczyciele bardzo dbają o zapewnienie ciekawych zajęć pozalekcyjnych, które integrują szkolną społeczność
 • Szkoły organizują wiele atrakcji, w które z łatwością można się włączyć, np. pisanie artykułów do gazetki, tworzenie audycji radiowych lub występowanie w teatrze – wszystko zależy od Was!

high school plus

Rodzaje szkół USA

PRIVATE SCHOOLS – są to prywatne szkoły, które dają możliwości uzyskania High School Diploma. Uczniowie, którzy wybiorą te typy szkół będą mieszkać u amerykańskich rodzin goszczących. Szkoły prywatne w USA są też bardzo często wyznaniowe.

BOARDING SCHOOLS – to prywatne szkoły z internatem, charakteryzują się wysokim poziomem nauczania, szerokim wyborem zajęć pozalekcyjnych i profesjonalnej kadry nauczycielskiej. Wszystko to sprzyja rozwojowi osobowości i zainteresowań Uczniów a także przygotowania ich do podjęcia nauki na amerykańskich uniwersytetach

PUBLIC SCHOOLS – szkoły publiczne oferują niższe ceny niż prywatne, dają możliwość uzyskania High School Diploma i mieszkania w lub na obrzeżach dużych, wybranych przez siebie atrakcyjnych miast jak np. Miami, Los Angeles, itp