PROCEDURA i DOKUMENTY

Na każdym etapie pomożemy Tobie w przygotowaniach do wzięcia udziału w programie Work and Travel USA.

 1. ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W PROGRAMIE – najpierw musisz się zapisać! Wypełniasz zapis online. Potem podpisujesz umowę oraz wpłacasz opłatę aplikacyjną (patrz poniżej dokumenty).
 2. ROZMOWA W JĘZYKU ANGIELSKIM i WYBÓR OFERTY– przeprowadzamy z Tobą krótkie interview, które ma na celu sprawdzenie Twojej komunikatywności i pomoc w dobraniu odpowiedniej oferty pracy. Twój angielski nie musi być perfekcyjny, ale musisz potrafić porozumiewać się ze współpracownikami oraz klientami w pracy.
 3. DOKUMENTY – dostarczasz część dokumentów (wymaganych przez  Twojego sponsora i/lub Departament Stanu). Przesyłasz nam komplet dokumentów aplikacyjnych i/lub wypełniasz strefę online.
 4. APLIKACJA ONLINE i WYBÓR OFERTY– wypełniasz profil online sponsora, do którego mają dostęp pracodawcy i umawiamy Cię na rozmowę ws wybranej oferty lub szukasz pracy przez serwis CONNECT albo dostarczasz nam własną ofertę (w przypadku opcji A).
 5. ZŁOŻENIE POZOSTAŁYCH DOKUMENTÓW  programowych w celu otrzymania od sponsora niezbędnego dokumentu DS 2019 aby móc rozpocząć procedurę wizową.
 6. WYBÓR LOTU – Po potwierdzeniu oferty pracy Uczestnicy podają swoje preferencje dotyczące daty wylotu/powrotu i miasta przylotu/wylotu do/z USA. Na podstawie takich wytycznych BTC dokonuje rezerwacji przelotu. Płatność za bilet następuje po zatwierdzeniu lotu.
 7. SZKOLENIE „Orientation” – każdy Uczestnik programu jest zobowiązany do udziału w szkoleniu organizowanym przez CIEE/Greenheart/Janus (maj-czerwiec). Na szkoleniu omawiane są zasady programu, bezpieczeństwo i ubezpieczenie. Organizatorzy oferują szkolenie on-line, tak abyś bez problemu mógł skorzystać z Programu Work And Travel USA.
 8. PROCEDURA WIZOWA – wypełniasz wniosek online, dokonujesz płatności online i składasz nam komplet dokumentów. Umawiamy Cię na spotkanie w Ambasadzie i asystujemy podczas całej wizyty.
 9. PAKOWANIE I WYLOT DO USA! – Przygody czas start! Na spotkaniach z naszymi byłymi Uczestnikami dowiesz się w co najlepiej zaopatrzyć się przed wyjazdem.
 10. POWRÓT – na rozpoczęcie roku akademickiego lub nie później niż 24 października (ostateczny termin powrotu z programu jest zależny od daty końcowej na dokumencie DS 2019 oraz od tego, na którym roku studiów jesteś.

W TRAKCIE CAŁEJ PROCEDURY, W TERMINACH PODANYCH W UMOWIE, NALEŻY DOKONAĆ PŁATNOŚCI I i II RATY ZA PROGRAM ORAZ BILET.

ROZWIALIŚMY TWOJE WĄTPLIWOŚCI? ZACZNIJ OD ZGŁOSZENIA UDZIAŁU!

DOKUMENTY

Szanujemy Twój czas i dlatego staramy się ograniczyć wszelkie formalności do niezbędnego minimum.  Dlatego, aby „papierkowa robota” była dla Ciebie jak najmniej uciążliwa prosimy dokładnie wypełnić wskazane dokumenty i formularze oraz złożyć je w komplecie w wyznaczonych terminach.

Część dokumentów różni się (zależnie od sponsora Twojego programu), zwróć uwagę na to, które należy pobrać w Twoim przypadku.

Sponsor
programu
CIEEGE

Przy zapisie

ZAPIS ONLINE


UMOWA WAT USA 2023

Dokumenty aplikacyjne
(w 14 dni od umowy)

ONLINE

Umowa o pracę - opcja A
(nie później niż w podanym terminie)

Job offer CIEE

 

DODATKOWO WSZYSCY

(również w ciągu 14 dni od podpisania umowy)

 • Zaświadczenie o studiowaniu –  najlepiej w jęz. angielskim
 • Kserokopia głównej strony paszportowej (paszport powinien być ważny min. do maja 2024)
 • Kserokopia poprzednich wiz J-1
 • CV (życiorys) w języku angielskim wraz ze zdjęcie. Życiorys należy przesłać e-mailem w formacie .doc i nazwać plik “Nazwisko.Imię.CV” np. Kowalski.Jan.CV
 • OBCOKRAJOWCY! – kserokopia dokumentów potwierdzająca legalny pobyt w Polsce minimum do końca września 2023.
 • Kopie dowodów wpłat – po dokonaniu wpłat (zgodnie z Harmonogramem Wpłat).
 • Umowa z pracodawcą – po przejściu przez rekrutację
 • Dokumenty i wnioski wizowe – w terminie podanym przez BTC należy dostarczyć wskazane przez BTC wnioski (ze zdjęciem) i formularze wizowe, potrzebne do ubiegania się o wizę amerykańską w Ambasadzie/Konsulacie USA.

 

Sprawdź również: