PROCEDURA i DOKUMENTY PROGRAMU WORK AND TRAVEL USA

Na każdym etapie pomożemy Tobie w przygotowaniach do wzięcia udziału w programie Work and Travel USA.

  1. ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W PROGRAMIE – najpierw musisz się zapisać! Wypełniasz zapis online. Potem podpisujesz umowę oraz wpłacasz opłatę aplikacyjną (patrz poniżej dokumenty).
  2. ROZMOWA W JĘZYKU ANGIELSKIM i WYBÓR OFERTY– przeprowadzamy z Tobą krótkie interview/test językowy, które ma na celu sprawdzenie Twojej komunikatywności i pomoc w dobraniu odpowiedniej oferty pracy. Twój angielski nie musi być perfekcyjny, ale musisz potrafić porozumiewać się ze współpracownikami oraz klientami w pracy.
  3. DOKUMENTY – dostarczasz dokumenty wymagane przez  Twojego sponsora i/lub Departament Stanu. Obecnie praktycznie cały komplet dokumentów aplikacyjnych wypełniasz online w specjalnej strefie, do której otrzymasz dostęp.
  4. WYBÓR OFERTY– podajesz nam nazwę pracodawcy, który Cię interesuje, a my umawiamy Cię na rozmowę ws wybranej oferty lub szukasz pracy przez serwis CONNECT albo dostarczasz nam własną ofertę (w przypadku opcji A).
  5. WYBÓR LOTU – Po potwierdzeniu oferty pracy Uczestnicy podają swoje preferencje dotyczące daty wylotu/powrotu i miasta przylotu/wylotu do/z USA. Na podstawie takich wytycznych BTC dokonuje rezerwacji przelotu. Płatność za bilet następuje po zatwierdzeniu lotu.
  6. SZKOLENIE „Orientation” – każdy Uczestnik programu jest zobowiązany do udziału w szkoleniu organizowanym przez CIEE/Greenheart (maj-czerwiec). Na szkoleniu omawiane są zasady programu, bezpieczeństwo i ubezpieczenie. Organizatorzy oferują szkolenie on-line, tak abyś bez problemu mógł skorzystać z Programu Work And Travel USA.
  7. PROCEDURA WIZOWA – wypełniasz wniosek online, dokonujesz płatności online i składasz nam komplet dokumentów. Umawiamy Cię na spotkanie w Ambasadzie i asystujemy podczas całej wizyty.
  8. PAKOWANIE I WYLOT DO USA! – Przygody czas start! Na spotkaniach z naszymi byłymi Uczestnikami dowiesz się w co najlepiej zaopatrzyć się przed wyjazdem.
  9. POWRÓT – na rozpoczęcie roku akademickiego lub nie później niż 24 października (ostateczny termin powrotu z programu jest zależny od daty końcowej na dokumencie DS 2019 oraz od tego, na którym roku studiów jesteś.

W TRAKCIE CAŁEJ PROCEDURY, W TERMINACH PODANYCH W UMOWIE, NALEŻY DOKONAĆ PŁATNOŚCI I i II RATY ZA PROGRAM ORAZ BILET.

ROZWIALIŚMY TWOJE WĄTPLIWOŚCI? ZACZNIJ OD ZGŁOSZENIA UDZIAŁU!

DOKUMENTY DO PROGRAMU WORK AND TRAVEL

Szanujemy Twój czas i dlatego staramy się ograniczyć wszelkie formalności do niezbędnego minimum.  Dlatego, aby „papierkowa robota” była dla Ciebie jak najmniej uciążliwa prosimy dokładnie wypełnić wskazane dokumenty i formularze oraz złożyć je w komplecie w wyznaczonych terminach.

Część dokumentów różni się (zależnie od sponsora Twojego programu), zwróć uwagę na to, które należy pobrać w Twoim przypadku.

Sponsor
programu
CIEEGE

Przy zapisie

ZAPIS ONLINE


UMOWA WAT 2024

Dokumenty aplikacyjne
(w 14 dni od umowy)

ONLINE

Umowa o pracę - opcja A
(nie później niż w podanym terminie)

Job offer CIEE

DODATKOWO OBCOKRAJOWCY! – kserokopia dokumentów potwierdzająca legalny pobyt w Polsce minimum do końca września 2024.

Sprawdź również: