O PROGRAMIE WORK AND TRAVEL

Jeśli do tej pory amerykański sen wydawał Ci się nieosiągalny, poznaj najbardziej popularny wśród studentów na całym świecie program Work and Travel USA! O programie można pisać wiele, bez wątpienia jest to najciekawsza i najtańsza okazja na super wakacje – by zwiedzić USA, poznać amerykańską kulturę i styl życia! Jest to program rządu Stanów Zjednoczonych, który stwarza unikalną okazję do spędzenia nawet 5 miesięcy w amerykańskiej rzeczywistości legalnie pracując, podróżując i bawiąc się! To zdecydowanie najciekawsza i najtańsza okazja do spędzenia wakacji życia!

Praca na wakacje dla studentów? Tylko z Work and Travel USA!

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PROGRAM WORK AND TRAVEL?

Naszym zdaniem KAŻDY student powinien choć raz skorzystać z unikalnej szansy jaką stwarza program Work and Travel Ameryka – jest to szansa na przeżycie niepowtarzalnej przygody zanim wejdzie się w dorosłe życie.

Każdego roku spełniają się marzenia tysięcy studentów z całej Polski, którzy poprzez udział w programie:

 • spędzają fantastyczne i niepowtarzalne wakacje w USA,
 • poznają amerykańską kulturę i mentalność „lokalesów”,
 • korzystają z najskuteczniejszego sposobu na udoskonalenie znajomości j. angielskiego wśród native’ów,
 • poznają nowych ludzi (przyszłych przyjaciół) z całego świata,
 • zwiedzają najciekawsze zakątki Ameryki, dotychczas znane tylko z filmów,
 • zdobywają cenne doświadczenie i zarabiają trochę pieniędzy aby zrealizować główne cele!
 • nie muszą martwić się o formalności takie jak wiza do USA czy przelot, a czerpią przyjemność z podróży, biorąc udział w prawdziwym „student travel”.

studenci w lesie na programie work and travel

PRACA, PODRÓŻE i ZABAWA!

 • PRACA – na podstawie pracy wakacyjnej, którą otrzymasz w amerykańskiej firmie, dostaniesz dokument DS-2019 (pozwolenie na pracę) na okres maksymlanie 4 miesięcy pomiędzy 25 maja a 30 września (daty pracy odzwierciedlają daty dokumentu DS-2019). Z dokumentem DS-2019 ubiegasz się o wizję J-1 i teraz jesteś gotowy rozpocząć przygodę! Praca wykonywana w ramach programu WAT ma pomóc utrzymać się swobodnie na miejscu, pozwiedzać i po prostu żyć!
 • PODRÓŻE – na wymarzone podróże możesz przeznaczyć czas wolny w trakie okresu pracy oraz maksymalnie dodatkowe 30 dni (grace period) od daty końcowej na dokumencie DS-2019. To wystarczająco dużo czasu, żeby odkryć swoją okolicę, zrobić kilka wypadów do pobliskich miejscowości i turystycznych atrakcji.
  W trakcie ważności dokumentu DS-2019 możesz dodatkowo podróżować poza granicę USA – np do Kanady, Meksyku czy też na rejs po Bahamah. Trzeba mieć na uwadze, że do Polski należy wrócić nie później niż oficjalne rozpoczęcie roku akademickiego.
 • ZABAWA– poznasz mnóstwo fajnych i ciekawych ludzi z USA oraz studentów z innych krajów, więc jest szansa, że zabawa będzie nieustająca. Uczestnicy bardzo szybko „integrują się” i wspólnie spędzają czas. Pracodawcy niejednokrotnie organizują krótkie wypady jak również imprezy firmowe typu „theme nights”czy też „Christmas in July”. Możliwości na ciekawie spędzony czas jest wiele, nigdy nie wiesz jak Twoje plany będą ewoluowały :)! Po powrocie będziecie wspominać o programie przez długie lata!

studenci na dyskotece podczas programu work and travel

AUTORYZOWANI SPONSORZY TWOJEJ WIZY!

Program realizujemy wspólnie z naszymi amerykańskimi partnerami –  renomowanymi organizacjami: CIEE (Council on International Educational Exchange) oraz Greenheart (Greenheart Exchange). Organizacje sponosrujące są upoważnione przez Departament Stanu do prowadzenia programu, a także do wystawienia dokumentu DS 2019. Dokument DS-2019 z kolei umożliwia uzyskanie wizy J-1 oraz podjęcie legalnej pracy na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przejdziesz przez etap aplikacyjny, otrzymasz ofertę pracy, a my zajmiemy się pozostałymi formalnościami. Pomożemy także przy ubieganiu się o wizę i przedstawimy ofertę biletową.

Przełam rutynę! Podróżuj, śnij, odkrywaj! I dołącz do grona naszych zadowolonych Uczestników!

Sprawdź również: