28.12.2017 | PORADNIK WAT, PROGRAMY

Work & Travel USA -dlaczego warto?

Poznaj opinie byłych uczestników, którzy w kilka zdań mówią dlaczego warto wyjechać do Stanów Zjednoczonych na program Work and Travel USA!

Tu chodzi o coś więcej niż zwykły wyjazd na krajoznawczą wycieczkę i zobaczenie typowych ikon Ameryki! Program Work & Travel USA stwarza studentom niesamowite możliwości, ale o tym najlepiej dowiedzieć się z pierwszej ręki:

OLA

„Byłam na worku już 2 razy i były to zdecydowanie najlepsze wakacje mojego życia! Oba sezony spędziłam w Cedar Point, w Ohio. Cedar Point to park rozrywki, jeden z najlepszych i największych na świecie. A więc wyjeżdżając tam na wakacje nie tylko pracujesz, ale także korzystasz z najlepszych atrakcji na świecie! Wyjazd na program Work&Travel to nie tylko możliwość pracy, a dzięki niej podróżowania, ale świetna okazja, żeby poznać ludzi z różnych zakątków świata. Podczas moich wyjazdów poznałam ludzi, z którymi przyjaźnię się cały czas. Pracowałam w biurze rzeczy znalezionych, czyli praktycznie cały czas miałam kontakt z ludźmi i językiem. A po pracy spędzaliśmy czas z Amerykańskimi znajomymi, grillując, imprezując, czy robiąc zakupy 😛 Po kilku miesiącach pracy rozpoczęła się najlepsza część- travel. Zobaczyłam miejsca, bez których wizyta w USA się nie liczy, ale także udało mi się pojechać w miejsca mało turystyczne, stworzone całkowicie przez naturę i to było najpiękniejsze! Polecam, super przygoda!”

DIMA

Lato w USA zmienilo moją percepcję rzeczywistości. Nigdy nie myślałem, że program Work and Travel zmieni mnie aż tak bardzo. Zawsze byłem nastawiony sceptycznie, ale rok temu postanowiłem zapisać się na program i spróbować tego „innego sposobu na wakacje”. Polecam jechać do parków narodowych, moim zdaniem to są Stany w prawdziwej odsłonie. Pracowałem w Yellowstone, miałem dużo czasu wolnego na zwiedzanie i rożnego rodzaju aktywności (m.in. chodzenie po górach, rafting, zipline).
W trakcie tego lata zrozumiałem co to znaczy kochać życie, spotkałem świetnych ludzi z całego świata i już planuję następne podróże, żeby odwiedzić ich. Dzięki BTC za współpracę i świetną realizację tego projektu.
Przez cały czas nagrywałem filmiki, które można zobaczyć na moim kanale YouTube.

ELA

„Zawsze chciałam wyjechać do USA i nie wierzyłam, że może się to stać w tak młodym wieku! Przed wyjazdem bałam się wielu rzeczy, ale będąc na miejscu już po tygodniu wiedziałam, że chce jechać też za rok! Pracowałam w przepięknym mieście Newport gdzie poznałam wielu ludzi z całego świata! „Zmuszona” do rozmawiania po angielsku, szybko zaczęłam rozumieć amerykański akcent i naturalnie, przez „życie” w amerykańskiej rzeczywistości, ćwiczyłam swój język, który obecnie nie stanowi dla mnie problemu. Na programie stałam się także bardziej niezależna, pokochałam amerykański luz i nabrałam wiekszego dystansu do wielu rzeczy.

Jeżeli chodzi o część Travel… Ten kraj ma do zaoferowania bardzo wiele ciekawych i pięknych miejsc – miast, parków narodowych, plaży, parków rozrywki, miejsc o historycznym znaczeniu – jak żaden inny:). W tak rozwiniętym i urozmaiconym geograficznie kraju można zrealizować wiele niesamowitych wycieczek, dla każdego znajdzie się idealny sposób na TRAVEL!”  W trakcie jednych wakacji nie da się „zaliczyć” wszystkiego!”

Zapraszamy do zapoznania się również z kilkoma innymi, „starszymi” opiniami naszych byłych Uczestników.

Dla każdego program Work and Travel USA może mieć inny wymiar i nieść ze sobą inne doświadczenia, i korzyści. Ważne żeby zdążyć skorzystać z programu jeszcze w trakcie studiowania bowiem to jedyny moment na to!