2.08.2018 | CIEKAWOSTKI, ZWIEDZANIE

Open’er w USA?

Festiwale mają swój początek w Woodstocku, obecnie są wydarzeniami must-see. Znani artyści i chęć posłuchania dobrej muzyki to nie jedyne powody, dla których tysiące ludzi pojawia się na festiwalach.

FESTIWALE

Czy nie warto byłoby zatem pójść na festiwal podczas programu Work and Travel USA? Najpopularniejsze amerykańskie festiwale co roku ściągają niebywałą liczbę osób. Poza doświadczeniami muzycznymi dla wielu uczestników ważne jest zademonstrowanie swojego stylu, przynależności do danej grupy społecznej, czy nawet przekonań politycznych.

Festiwalowa atmosfera sprzyja swobodnemu wyrażaniu myśli i uczuć. W domu słuchając nawet najbardziej rockowych kawałków nie poniesie Was taka energia jak w towarzystwie przyjaciół, czy nieznajomych będących pod sceną.

Każdy, kto wybierze się po raz pierwszy na festiwal chętnie wraca na takie imprezy ponownie. Niezależnie od tego, czy to wydarzenie muzyczne, filmowe, związane ze sztuką, czy literaturą, jedno jest pewne – festiwale mają wyjątkowy klimat. Podczas takich imprez możemy zobaczyć nie tylko ulubionych artystów z całego świata, lecz także poznać ciekawych ludzi, skorzystać z atrakcji turystycznych miast i przeżyć niezapomniane chwile.

Poniżej prezentujemy Wam listę 10 najpopularniejszych wakacyjnych festiwali w USA (na nich lista się oczywiście nie kończy), na które koniecznie musicie się wybrać.

„BURNING MAN”

Na pustyni Black Rock w Nevadzie ( 26.08 – 3.09.2018)
Link: https://burningman.org/event/

To fenomenalne wydarzenie jest czymś więcej niż zwykłym festiwalem, dostarczy Wam niezapomnianych przeżyć i doświadczeń, które odmienią Was na zawsze. Swą nazwę czerpie od rytualnego podpalania kukły. Jeden z pomysłodawców imprezy, Larry Harvey, chciał podobno w ten sposób symbolicznie pogrzebać przeszłość po tym, jak zostawiła go jego dziewczyna. Wydarzenie jest opisywane przez uczestników jako eksperyment w tworzeniu społeczności, radykalnej autoekspresji i całkowitemu poleganiu na samym sobie. W swojej otoczce przypomina ono neopogańskie święto, zaadaptowane do realiów stechnicyzowanego społeczeństwa. Oprócz płonącej kukły, będącej punktem kulminacyjnym imprezy, organizatorzy zapewniają m.in. zaawansowane pokazy laserowe, a także prezentacje wizualnych efektów wysokich napięć w postaci kolejnej maskotki, Magneto Mana. W znacznej mierze jednak atrakcyjność Burning Mana polega na aktywności samych uczestników, na ich barwnych strojach (bądź też ich braku) i innych elementach wyglądu, wymyślnych środkach lokomocji po terenie festiwalu, czy prowizorycznych konstrukcjach, które ustawiają na pustyni. Bardzo często nawiazują oni do baśni, mitologii, tradycji religijnych, przez co impreza nabiera bardzo niecodziennego charakteru. Główną ideą przyświecającą festiwalowi jest bezinteresowne pomaganie innym i sprawianie im radości. Przez 30 lat swojej historii Burning Man obrósł legendą i ugruntował się we współczesnej kulturze jako festiwal wolności i święto keacji. Dla części uczestników jeszcze większym przeżyciem jest spalenie „świątyni” – zazwyczaj w ostatnim dniu imprezy. Festiwalowicze zostawiają w jej wnętrzu wiadomości – często są to bolesne historie z życia. Płoną razem z całą konstrukcją. Niektórzy traktują to jako pewnego rodzaju rytuał oczyszczenia.

„LOLLAPALOOZA”

Grant Park w Chicago ( 2-5.08 2018)
Link: https://www.lollapalooza.com/

Jest to absolutny top światowych festiwali. Usytuowany w chicagowskim Grant Parku przyciąga rzesze fanów, którzy chcą posłuchać najlepszych artystów. Ideą festiwalu jest zaprezentowanie na jednej imprezie wykonawców odmiennych stylów jak alternatywny rock, indie rock, rap, punk rock i innych. W tym roku zobaczymy śmietankę muzycznych gwiazd z całego świata, między innymi Arctic Monkeys, Brockhampton, Gold Link, Jacka White’a, The Weeknd, czy Bruno Marsa.  Festiwal ten na pewno zapadnie Wam w pamięci.

„ ELECTRIC ZOO”

Randall’s Island w Nowym Jorku ( 31.08 – 3.09.2018)
Link: http://electriczoo.com/

Ten coroczny światowy festiwal muzyki elektronicznej odbywający się w weekend Labor Day w Nowym Jorku, ściąga masę uczestników. Został założony w 2009 przez Made Event i jest jednym z największych muzycznych festiwali w Nowym Jorku. Reprezentuje wszystkie gatunki muzyki elektronicznej oraz szeroki wybór artystów, takich jak: Kaskade, Marshmello, Martin Garrix, Virtual Self.  Electric Zoo otrzymało nominację do międzynarodowych nagród Dance Music Awards w latach 2010, 2011, 2012, 2013 i dla „ Best Music Event”.

„ ARISE Music Festival”

Sunrise Ranch, Colorado ( 3-5.08.2018)
Link: http://arisefestival.com/

Jest to muzycznie zróżnicowane wydarzenie festiwalowe. Odbywa się on na 250 hektarowym gospodarstwie ekologicznym położonym w przepięknej dolinie górskiej Colorado. Jest uznany za coś więcej niż tylko festiwal muzyczny ponieważ oferuje szereg działań i aktywności  takich jak warsztaty, zajęcia jogi, prowokacyjne filmy dokumentalne, panele dyskusyjne, a nawet instalacje artystyczne. Oferuje również „ interaktywne” wioski.  Dodatkowo Arise przyczynia się do „globalnego ochłodzenia” poprzez zobowiązanie do sadzenia  jednego drzewa  za każdy sprzedany bilet.

„ THE OUTSIDE LANDS MUSIC AND ART FESTIVAL”

Golden Gate Park w San Francisco (10-12.08.2018)
Link: https://www.sfoutsidelands.com/

Ten fenomenalny festiwal muzyczny się bał bardzo charakterystycznym wydarzeniem w San Francisco.  Co roku miasto to przeżywa istne oblężenie turystów i przekształca się w nieziemską celebrację muzyki, jedzenia, wina, piwa, sztuki i komedii. Tego lata na pewno zobaczycie tam takich artystów jak The Weeknd, Janet Jackson, Florence+ oraz wielu innych popularnych artystów.

„ MOONRISE FESTIVAL”

Baltimore, Maryland ( 11-12.08.2018)
Link: http://moonrisefestival.com/

Moonrise Festival odbywa się co roku na Pimlico Race Course w Baltimore w stanie Maryland. Prezentują go Steez Promo i Glow. Od momentu powstania, stał się jednym z największych letnich festiwali muzyki tanecznej w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych z ponad 30 000  uczestnikami.

Letnie sierpniowe noce możecie więc sobie ożywić odważną muzyką, elektronicznym tańcem i hip-hopowymi występami. Festiwal oferuje najnowocześniejszą produkcję, instalacje artystyczne, ogromną wioskę vendingową, interaktywnych wykonawców i doświadczenie, które nie przypomina żadnego innego. Na tamtejszej Stellar Stage występują najbardziej znani artyści na świecie.

„LOCKN’ Festival ”

Arrington, Virginia ( 23-26.08.2018)
Link: http://www.locknfestival.com/

Festiwal ten, dawniej znany jako Interlocken Music Festival , jest  czterodniowym wydarzeniem muzycznym, który  odbywa się w Oak Ridge Farm w Arrington, w stanie Wirginia. Jego celem jest oferowanie swoim fanom oszałamiających składów ale także prezentacja najlepszych regionalnych potraw i  poznania malowniczej scenerii gór Blue Ridge. Festiwal koncentruje się przede wszystkim na zespołach jamowych i innych muzycznych improwizacjach . Jego inauguracyjne wydarzenie odbyło się w dniach 5-8 września 2013 r., Przyciągnęło prawie 25 000 fanów i przedstawiło znane grupy, takie jak Furthur , Trey Anastasio Band , Gov’t Mule , Widespread Panic z Johnem Fogerty , The String Cheese Incident z Zac Brownem , i The Black Crowes.

“ NORTH COAST MUSIC FESTIVAL”

Union Park w Chicago ( 31.08 – 2.09.2018)
Link: https://www.northcoastfestival.com/

Jeśli jesteś typem osoby, która lubi elektroniczną muzykę, hip- hop, czy rock to z pewnością ten festiwal Ci się spodoba. Oferuje szeroką  gamę artystów, wykonawców i instalatorów z całego świata. W pełni wciągający 3 dniowy festiwal, który będzie się odbywał na czterech wyselekcjonowanych scenach z pewnością  dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń muzycznych. W tym roku jednym z zaproszonych wykonawców są JAMIROQUAI, jeden z najbardziej znanych zespołów muzycznych, pionierzy brzmienia „future funk”, który zainspirował obecne pokolenie muzyków na niezliczone sposoby. Będzie też znany DJ SNAKE, czy rockowy zespół THE REVIVALISTS oraz wielogatunkowych hardkorowych mistrzów tańca YELLOW CLAW.

„ MADE IN AMERICA”

Philadelphii, PA ( 1-2.09.2018)
Link: http://madeinamericafest.com/

Festiwal Made in America pod hasłem  Jay-Z będzie się odbywał już na początku września. Pojawią się na nim taki wykonawcy jak: Nicki Minaj, czy Post Malone, Meek Mill, Miguel, Diplo i wielu innych.

“COLORADO SPRINGS LABOR DAY LIFT OFF”

Festiwal Balonów w Colorado Springs ( 1-3.09.2018)
Link: https://coloradospringslabordayliftoff.com/

Leżenie na trawie I oglądanie błękitnego nieba oraz płynących po nim białych obłoków, do podobno jeden z najprzyjemniejszych dla oka widoków. A gdyby tak lekko zmodyfikować ten obrazek  i uczynić go bardziej kolorowym? Zamiast pełzających chmur, na niebie dryfowałyby wielobarwne kształty, wirujące i tańczące ze sobą. Jest to jak najbardziej możliwe, wystarczy wybrać się na początku września do Colorado Springs na jedyny w swoim rodzaju Festiwal Balonów w Colorado Springs.

Kolorado cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych stanów Ameryki. Zawdzięcza to przepięknemu ukształtowaniu terenu – 2/3 jego terytorium zajmują Rocky Mountains, subtelnie ozdobione odcieniami czerwieni. Odwiedzając ten stan turyści mogą liczyć nie tylko na piękno natury samej w sobie, lecz także na wiele świetnie zorganizowanych festiwali kulturalnych  i atrakcji sporotwych, które pobyt czynią  jeszcze ciekawszym.

Wstęp na festiwal balonów jest zupełnie bezpłatny więc tym bardziej warto zabrać znajomych i pojechać na to fenomenalne wydarzenie. Dodatkowo wydarzenie jest wzbogacone o pokazy spadochronowe, wakeboardingowe, rzeźbienia piłą łańcuchową a nawet konkurs w jedzeniu pączków.