Najczęściej zadawane pytania
Za BTC przemawiają przede wszystkim liczby i długoletnie doświadczenie – nasza firma, przy współpracy z biurem Doradztwa Podatkowego Mag-Tax, zajmuje się pomocą przy rozliczaniu podatków z USA od roku 1999 i przez ten czas z naszych usług skorzystało prawie 18 000 Uczestników programów edukacyjno-kulturowych. Nasza firma oferuje usługę „Zwrot Podatku z USA” SZYBKO, TANIO i SOLIDNIE !!!
Jeżeli legalnie pracowałeś w Stanach Zjednoczonych powinieneś rozliczyć się z amerykańskim urzędem skarbowym (przede wszystkim z federalnym urzędem IRS – Internal Revenue Service). Ale proponujemy nie traktować tego jako „przykrego obowiązku”, a przede wszystkim jako możliwość otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku.
Twoja deklaracja podatkowa powinna dotrzeć do Urzędu Skarbowego w USA do 15 kwietnia. Jeśli jednak nie zdążysz do tego terminu, to z naszą pomocą możesz ubiegać się o zwrot przez cały rok. Maksymalny okres, w którym powinno nastąpić rozliczenie to 3 lata.
Procedura zwrotu podatków federalnego (uwaga: od 2018 zwrot podatku federalnego może być niemożliwy) i stanowego trwa przeważnie od 2-5 miesięcy od momentu wysłania deklaracji podatkowych do USA.
– W-2 od każdego pracodawcy lub ewentualnie tzw. „Final payslip” (ostatni czek)
– ksero wizy J-1
– ksero Social Security Card
– ksero DS 2019
– Dokumenty i formularze wskazane na naszej stronie internetowej
Podczas pracy w USA potrącane mogły być następujące podatki:
1. Federal Tax – przy zarobkach do 10 000 USD do końca 2017 można było otrzymać do 100% zwrotu. Podatek federalny może być niezwrotny od 2018 roku, niemniej jednak z amerykańskim fiskusem należy się rozliczyć.
2. State Tax – jego zwrot uzależniony jest od przepisów podatkowych poszczególnych stanów.
3. Social Security i Medicare Tax – nie ma możliwości odzyskania
4. Local Tax – niestety tego podatku nie jesteśmy w stanie rozliczyć
Formularz W-2 jest odpowiednikiem polskiego PIT-11. Znajdują się na nim informacje o całkowitych dochodach oraz zapłaconych podatkach u danego pracodawcy w danym roku podatkowym.
Payslip – to dokument wystawiany przez pracodawcę wraz z każdym czekiem, który otrzymywałeś. Znajdują się na nim skumulowane od początku roku informacje o stawce za godzinę, pensji brutto, wszelkich potrąceniach podatkowych
Otrzymujesz go listownie po zakończeniu roku kalendarzowego, w którym pracowałeś w USA. Najwcześniejszy termin to styczeń (najczęściej luty lub marzec).
Jeżeli nie dostaniesz W-2 do końca lutego, powinieneś skontaktować się z pracodawcą i poprosić o wysłanie tego dokumentu. Pamiętaj, że nadal możesz rozliczyć się z podatku na podstawie tzw. ostatniego czeku – final payslipu.
Możesz W-2 zastąpić tzw. ostatnim czekiem (final payslipem) od pozostałych pracodawców.
Nadal możemy odzyskać wszystkie zapłacone przez Ciebie podatki. Prosimy tylko, żebyś poprawnie wypełnił wszystkie dane dotyczące SSN w Formularzu Zgłoszeniowym.
W przypadku podatków federalnego i stanowego nie stanowi to żadnej przeszkody.
Jest to dokument uprawniający Cię do legalnej pracy w USA (w przypadku wyjazdów na wizę J-1). Otrzymujesz go jeszcze przed wylotem z kraju.
Jeżeli chodzi o podatki federalny i stanowy nie jest to problem.
Zwrot podatku otrzymasz listownie bezpośrednio z Urzędów Skarbowych w USA w formie czeków bankowych (oddzielnie z federalnego i stanowego). Istnieje druga możliwość otrzymania zwrotu, a mianowicie przelew bankowy na konto (pod warunkiem, iż jest to konto w banku amerykańskim).