Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego powinienem skorzystać z usług BTC?

Za BTC przemawiają przede wszystkim liczby i długoletnie doświadczenie – nasza firma, przy współpracy z biurem Doradztwa Podatkowego Mag-Tax, zajmuje się pomocą przy rozliczaniu podatków z USA od roku 1999  i przez ten czas z naszych usług skorzystało prawie 18 000 Uczestników programów edukacyjno-kulturowych. Nasza firma oferuje usługę „Zwrot Podatku z USA” SZYBKO, TANIO i SOLIDNIE !!!

Czy powinienem rozliczyć się z Urzędem Skarbowym w USA?

Jeżeli legalnie pracowałeś w Stanach Zjednoczonych powinieneś rozliczyć się z amerykańskim urzędem skarbowym (przede wszystkim z federalnym urzędem IRS – Internal Revenue Service). Ale proponujemy nie traktować tego jako „przykrego obowiązku”, a przede wszystkim jako możliwość otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku.

Do kiedy mogę rozliczać się z podatku?

Twoja deklaracja podatkowa powinna dotrzeć do Urzędu Skarbowego w USA do 15 kwietnia. Jeśli jednak nie zdążysz do tego terminu, to z naszą pomocą możesz ubiegać się o zwrot przez cały rok. Maksymalny okres, w którym powinno nastąpić rozliczenie to 3 lata.

Jak długo trwa procedura zwrotu?

Procedura zwrotu podatków federalnego (uwaga: od 2018 zwrot podatku federalnego może być niemożliwy) i stanowego trwa przeważnie od 2-5 miesięcy od momentu wysłania deklaracji podatkowych do USA.

Jakie dokumenty muszę dostarczyć aby ubiegać się o zwrot?

– W-2 od każdego pracodawcy lub ewentualnie tzw. „Final payslip” (ostatni czek)
– ksero wizy J-1
– ksero Social Security Card
– ksero DS 2019
– Dokumenty i formularze wskazane na naszej stronie internetowej

Jakie podatki mógł potrącać mi pracodawca w USA i które mogę odzyskać?

Podczas pracy w USA potrącane mogły być następujące podatki:
1. Federal Tax – przy zarobkach do 10 000 USD do końca 2017 można było otrzymać do 100% zwrotu. Podatek federalny może być niezwrotny od 2018 roku, niemniej jednak z amerykańskim fiskusem należy się rozliczyć.
2. State Tax – jego zwrot uzależniony jest od przepisów podatkowych poszczególnych stanów.
3. Social Security i Medicare Tax – nie ma możliwości odzyskania
4. Local Tax – niestety tego podatku nie jesteśmy w stanie rozliczyć

Co to jest formularz W-2?

Formularz W-2 jest odpowiednikiem polskiego PIT-11. Znajdują się na nim informacje o całkowitych dochodach oraz zapłaconych podatkach u danego pracodawcy w danym roku podatkowym.

Co to jest payslip?

Payslip – to dokument wystawiany przez pracodawcę wraz z każdym czekiem, który otrzymywałeś. Znajdują się na nim skumulowane od początku roku informacje o stawce za godzinę, pensji brutto, wszelkich potrąceniach podatkowych

Kiedy powinienem otrzymać W-2?

Otrzymujesz go listownie po zakończeniu roku kalendarzowego, w którym pracowałeś w USA. Najwcześniejszy termin to styczeń (najczęściej luty lub marzec).

Co powinienem zrobić jeśli nie otrzymałem W-2?

Jeżeli nie dostaniesz W-2 do końca lutego, powinieneś skontaktować się z pracodawcą i poprosić o wysłanie tego dokumentu.  Pamiętaj, że nadal możesz rozliczyć się z podatku na podstawie tzw. ostatniego czeku – final payslipu.

Otrzymałem W-2 tylko od niektórych pracodawców, czy jest to problem?

Możesz W-2 zastąpić  tzw. ostatnim czekiem (final payslipem) od pozostałych pracodawców.

Zgubiłem Social Security Card. Czy nadal możecie odzyskać dla mnie podatek?

Nadal możemy odzyskać wszystkie zapłacone przez Ciebie podatki. Prosimy tylko, żebyś poprawnie wypełnił wszystkie dane dotyczące SSN w Formularzu Zgłoszeniowym.

Nie posiadam kopii wizy. Czy nadal mogę odzyskać podatek?

W przypadku podatków federalnego i stanowego nie stanowi to żadnej przeszkody.

Co to jest DS 2019?

Jest to dokument uprawniający Cię do legalnej pracy w USA (w przypadku wyjazdów na wizę J-1). Otrzymujesz go jeszcze przed wylotem z kraju.

Zgubiłem dokument DS 2019. Czy nadal mogę odzyskać podatek?

Jeżeli chodzi o podatki federalny i stanowy nie jest to problem.

W jakiej formie otrzymam zwrot podatku?

Zwrot podatku otrzymasz listownie bezpośrednio z Urzędów Skarbowych w USA w formie czeków bankowych (oddzielnie z federalnego i stanowego). Istnieje druga możliwość otrzymania zwrotu, a mianowicie przelew bankowy na konto (pod warunkiem, iż jest to konto w banku amerykańskim).