15.05.2017 | Bez kategorii, ZWIEDZANIE

Co warto zobaczyć w USA? Sprawdź najpopularniejsze parki narodowe w USA!

Stany Zjednoczone to kraj, który obfituje w piękne zakątki natury. Jego obszar jest jednak na tyle ogromny, że zwiedzenie go w całości zajęłoby nam długie miesiące, a nawet lata. Nie oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z podziwiania amerykańskiej przyrody, ale musimy wiedzieć jak to zrobić!

Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć listę najpopularniejszych parków narodowych w USA, które warto odwiedzić (a przynajmniej według nas), gdy gości się w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Wielki Kanion Kolorado, Arizona

Uznawany jest przez wielu za „wielki cud natury”. Czym właściwie jest Kanion Kolorado? Otóż jest to przełom rzeki właśnie o nazwie Kolorado, który charakteryzuje się dość specyficznym widokiem. Z jakiego powodu? Otóż nastąpiła tutaj erozja rzeki, czego efektem jest przepołowienie się wyżyny, ukazujące skały z poprzednich er. Jej długość wynosi 446 km, a jednym z najpopularniejszych miejsc jest, wybudowana w 2007 roku, platforma Skywalk, która pozwala zobaczyć kanion z całkowicie innej perspektywy. A wszystko dzięki balkonowi, który wybudowany jest na wysokości 1200 metrów od dna Wielkiego Kanionu Kolorado.

Dolina Śmierci, Kalifornia

Death Valley czyli Dolina Śmierci to najgorętsze miejsce w Stanach Zjednoczonych z najsilniejszym wiatrem w Ameryce. Jest to także jeden z najcieplejszych obszarów na całej Ziemi (najwyższa zanotowana tutaj temperatura wyniosła  56,7 °C), gdzie przez wiele miesięcy nie pojawia się ani kropelka deszczu. Bezodpływowa depresja znajduje się  na pustyni Mojave, a otacza ją zarazem przepiękne, jak i potężne pasmo górskie Panamint. Na terenie Doliny Śmierci można zaobserwować ciekawe zjawisko noszące nazwę „wędrujących kamieni”, które znajdują się  na Racetrack Playa  – wyschniętym dnie jeziora.

Park Narodowy Everglades, Floryda

Znajdujący się na Florydzie park nie został dotknięty przez rękę człowieka. Jest jednym subtropikalnym parkiem narodowym znajdującym się na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie jest to, wbrew pozorom typowe bagno,  Everglades to najwolniej płynąca rzeka na świecie, a przemieszczać można się po niej przede wszystkim za sprawą specjalnych łodzi. Dzięki temu podmokły obszar Parku Narodowego Everglades jest idealnym miejscem dla zwierzyny. Żyje tu liczna grupa ptaków, owadów, gadów czy ssaków. Znaleźć można tutaj unikalne lasy cyprysowe. Co ciekawe, Indianie nazywali to miejsce „rzeką traw”.

Park Narodowy Yellowstone, Wyoming, Montana oraz Idaho

Jednym z najpopularniejszych miejsc w USA jest także Park Narodowy Yellowstone, który znajduje się na granicy trzech stanów. Został utworzony w 1872 roku i jest najstarszym parkiem narodowym na Ziemi. Jest pełen gorących źródeł oraz gejzerów dzięki usytuowaniu pod nim komory magmowej. Yellowstone przecina wąwóz rzeki o tej samej nazwie. Ów park to jednak nie tylko zjawiska geotermalne, na jego terenie znajdują się góry Absaroka Range z liczną florą i fauną.

A Wy, jaki teren dopisalibyście do naszej listy najpopularniejszych miejsc  w USA?